KAMENNÁ PRODEJNA Čistovická 499/54, Praha 6. JE OTEVŘENA:  pondělí - pátek 11:00 -18:00 ve čtvrtek do 20:00
Telefon prodejna:  725 729 111
Termín na servis kol doporučujeme dohodnout si přímo s mechanikem na 603 553 973. 

OMEZENÍ platná během nouzového stavu od 27.12.2020  info ZDE

Author 2015

Author GanG (2002) --> AGANG (2010) --> Author AG lab (2015)

Trochu nás to mrzí, ale v roce 2015 se se značkou AGANG již nesetkáme.

Kola s označením Author Gang se poprvé objevila v roce 2002. Postupně se kolekce těchto kol rozrůstala, což v roce 2010 vedlo k vytvoření nové značky AGANG, pro kterou bylo vybudováno silné vývojové a produktové centrum v čele s Jaromírem Spěšným. Jeho zkušenosti jezdce, technické znalosti a pracovitost byly vždy motorem celého AGanga.

Za pět let existence si tato značka zejména díky platformám celoodpruženým kol Cult a Ninja získala nemalé množství příznivců, ale ekonomicky tento projekt úspěšný nebyl.

AGANG je mrtev, ať žije AUTHOR AG lab !

Od roku 2015 dochází ke spojení značek Author a AGANG. Koncepty celoodpružených kol Cult, Ninja a nyní hlavně Patriot budou uváděny na trh pod značkou Author s přídomkem AG LAB. AG LAB je zkratka pro vývojové centrum - AGANG laboratoř, jenž úzce spolupracuje s Technickou Univerzitou v Liberci. Cílem je plně se soustředit na podporu AG lab a implementovat úspěšné projekty pod křídla mateřského Authora, odkud AGang vyšel. Věřme, že spojení toho nejlepšího z obou značek povede ke zlepšení jízdních požitků na kolech začínajících písmenem A.....

FSX 26" - posun od XC k 27,5" TRAIL

FSX 26" - posun od XC k 27,5" TRAIL

Z celoodpružených šestadvacítek vymizely karbonové modely ERA a A-RAY a z Agangu byl převzat model Patriot (27,5").

Patriot nyní pokrývá kategiri XC-TRAIL (Patriot 1.0, 2.0 a 3.0 - 120mm) a ENDURO (Patriot EVO a Patriot EVO TEAM - 160mm) 

Tato kola jsou určena pro trail a enduro. Základem je velmi nízký "hravý" rám se systémem DLP.

 

Pětice patriotů

To nejlepší převzaté z Aganga je bezesporu Patriot.

kolo Author Patriot Evo Team 2015

Modelová řada Patriot sleduje nejnovější požadavky vycházející z moderního stylu ježdění na trailech - ENDURO. Rámy jsou vyvinuty pouze pro rozměr 27,5" a využívají vlastní čtyřčepovou technologii zavěšení zadního kola DLP (Drive Link Pivot), která eliminuje pohupování zadní stavby při šlapání.

Patriot EVO TEAM

se pyšní zdvihem 160mm, na rámu double butted dural 6061, s pohonem Sram X0 1x11 (převodník 32 zubů, kazeta 10-42) zapletenými koly SPANK Oozy, vidlicí Rock Shox Pike RCT3 a tlumičem Rock Shox Monarch Plus RC3 . 

Patriot Evo, Trail 3.0, 2.0 a 1.0

Ostatní Patrioti se liší použitým vybavením, Evo má ještě 160mm 1x11 a modely Trail 3.0 až 1.0 se spokojí se 120mm  zdvihu a dvoupřevodníky.

Sedmadvacítka si už podmanila i sjezdaře

Ninja DH a Ninja DH Team meziročně povyrostla z 26" na 27,5".

SU-MO - sněžné kolo

SU-MO - sněžné kolo

Novým počinem je fat bike SU-MO také z dílny AG lab. Kolo nejen do sněhu (s podobným kolem jsem se letos setkal v pelotonu populárního marathonu Author-Král Šumavy) se čtyřpalcovými pneumatikami, pevnou vidlicí a mechanickými kotoučovkami (spolehlivé za mrazu)  by mělo stát kolem 28 000,- kč a v prodeji by mělo být v listopadu.

 sněžné kolo Author SU-MO

MTB 29" - inovace zadní stavby

V devětadvacítkách se mnoho nezměnilo, nejzásadnější změnou je přepracování zadní stavby karbonových rámů pro pevnou osu standardu 12x142 mm a úprava úchytu post mount pro šestipalcové kotouče. 

MTB 27,5" nový karbonový rám

MTB 27,5" nový karbonový rám

Každý rok představuje Author jeden nový karbonový rám, letos byla na řadě kategorie sedmadvacetipalcových hardtailů. Tato kategorie ostatně zažívá největší boom, a tak se zřejmě Author trefil do černého. Rám vychází koncepčně ze svého šestadvacetipalcového předchůdce, samozřejmostí je vedení lanek řazení vnitřkem rámu, kónická hlavová trubka, zadní stavba připravená pro pevnou osu 12x142 mm, post mount na řetězové vzpěře, tvarování pravé řetězové vzpěry jak pro troj, tak dvoupřevodníky a integrované nerezové ochrany v okolí převodníku. Rám bude vyráběn ve čtyřech velikostech 16, 17,5, 19 a 20,5" a objeví se na modelech Introvert, Sector, Revolt a Modus.

Rám bude vyráběn ve čtyřech velikostech 16, 17,5, 19 a 20,5 

Cena komponentů pro sedmadvacítky klesá, a tak se do tohoto rozměru oblékla většina modelů kol, které ještě vloni stály na kolech šestadvacetipalcových. Author bude používat dvě kategorie duralových rámů, a sice kategorii Respect series, která se vyznačuje lukovitě prohnutou horní rámovou trubkou ( Egoist, Vision, Instinct, Traction, Spirit a Pegas) a katgorii Logic II, která je určena pro levnější kola (Solution, Impulse a Rival).

MTB 26" na ústupu

Šestadvacítky jsou na ústupu a příští rok se zřejmě budou krčit v koutě. U Authora zůstaly na kolech 26" pouze dva nejlevnější pánské modely Outset a Profile, které dostaly do vínku "Agangově prohnutou " spodní rámovou trubku a 3 dámské modely Unica, Spectra a Quanta.

rámy author logic II

MTB 27,5" ASL - nový rám kategorie Respect series

Kola pro sportovně orientované cyklistky také přechází na rozměr 27,5". Oblíbený design z minulého roku zůstává. Novinkou jsou sedla Author Fenix ASL, kombinující sportovní vzhled a komfortní posed.

 kolo Author Pegas ASL 2015

 

MTB 26" ASL

V levnější kategorii zůstávají ASL-ka na rozměru 26". Na první pohled je poznáme podle konvexně prohnuté horní rámové trubky duralového dvakrát zeslabovaného rámu, patřícího do skupiny Logic II.

rám author solution asl v nových barvách

 

CROSS

CROSS

Karbon 

Karbonové rámy 2. generace modelů SYNERGY a AVION dostaly pro modelovou sezónu 2015 nový design. Typická je zde partie prohnutí horní části rámu, kdy horní rámová trubka přechází plynule v sedlové vzpěry. Opticky tak připomíná prohnutý tvar luku, má výrazný sloping a zajímavý tvar. Díky slopingu získává rám na tuhosti předního trojúhelníku. 

Dural  

Krosová kola na duralových rámech použivají vyzkoušený a osvědčený dural 6061. Ten je buď „triple", nebo „double butted" případně „plain gauge" (třikrát, nebo dvakrát, resp. nezeslabovaná stěna rámu).

Modely GRAND ASL, STRATOS ASL a HORIZON ASL byly vytvořeny pro sportovně orientované cyklistky

Dural ASL

Dural ASL

Modely GRAND ASL, STRATOS ASL a HORIZON ASL byly vytvořeny pro sportovně orientované cyklistky, které nechtějí pánský krosový rám, ale nespokojí se s běžným dámským krosovým rámem. Geometrie vycházejí z krosových modelů CORSA a VISTA s lehce nataženou horní rámovou trubkou. Použitým materiálem výše uvedených modelů je dural 6061.

Elektrokola - citlivější senzory

Elektrokola - citlivější senzory

U elektrokol se Author drží značkových komponentů japonské značky SR Suntour. Pro rok 2015 se systém dočkal vylepšení ve smyslu vyšší citlivosti senzoru kroutícího momentu ATS (ATS = Active Torque Sensor). Novinkou je i rychlejší infračervený přenos dat do řídící jednotky a v neposlední řadě také nový displej s dálkovým ovládáním a funkcí WALK ASSIST (podpora při chůzi s kolem).

Systém je vybaven 250W, 36V motorem, LCD displejem a 36V, 8,0 AH, 290Wh Li-ion Sanyo baterií.

Dětská kola

Dětská kola

Dětská kola Author jsou poznamenána úspěchem kol Agang. Například model 2014 Capo 26 (taková dětská "devětadvacítka") byl vyprodán během dvou jarních měsíců a ani ostatní kola Capo se také v obchodech příliš neohřála. Author tedy vedle stálic, jako je Mirage a Cosmic, zařadil kola, která tvarem rámu velmi připomínají Agangy. Vedle Cosmica najdeme nový model Smart na dvacetipalcových kolech, jenž má na rozdíl od Cosmica odpruženou vidlici a štafetu dětské "devětadvacítky" převzal A-Matrix 26.

Jak zasíláme kola ?

před odesláním kolo vybalíme, sestavíme, seřídíme a pak znovu částečně rozebereme a zabalíme do krabice

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info