Velofiala v období platnosti krizového opatření - pro info klikněte ZDE

KAMENNÁ PRODEJNAČistovická 499/54, Praha 6. JE OTEVŘENA:  pondělí - pátek 11:00 -18:00 ve čtvrtek do 20:00
Telefon prodejna:  725 729 111

 Termín na servis kol doporučujeme dohodnout si přímo s mechanikem na 603 553 973. 

UPOZORNĚNÍ: Česká pošta a další přepravci jsou přetíženi, prosíme o trpělivost při doručování balíků.

Kola Author 2014

Author 2014 - příjemné překvapení

Jako každým rokem touto dobou bývám účasten představení nové kolekce kol Author a Agang na sezónu následující. S potěšením musím konstatovat, že konstruktéři od Authoru odvedli velký kus práce. Dobré práce.

 

Charisma

 Rám pro Charismu 77 (A úroveň karbonu) váží 0,99 kg , vidlice 0,49 kg, rám pro Charismu 66 (B úroveň karbonu) váží 1,07 kg, vidlice 0,58 kg.

Pro rok 2014 přichází Author s novou platformou silničních karbonových rámů. Osvědčená geometrie zůstala stejná, ale došlo k redukci hmotnosti, vedení bovdenů rámem je samozřejmostí, výrazně zmohutněla partie kolem středového složení, komfort jezdce již nemají na starosti prohnuté zadní vzpěry, ale karbonová sedlovka menšího průměru a design? Kdybych nesedlal skoro nové GT Carbon PRO, tak do Charismy určitě jdu :-) TF. Charisma se vyrábí v provedení jak pro mechanické, tak pro elektronické řazení ve 4 modelech (Shimano 105 2x10, Shimano Ultegra 2x11, Shimano Ultegra Di2 2x11 a Shimano Dura ace 2x11) ve velikostech 480-580 mm.

 • Rám pro Charismu 77 (A úroveň karbonu) váží 0,99 kg , vidlice 0,49 kg,
 • rám pro Charismu 66 (B úroveň karbonu) váží 1,07 kg, vidlice 0,58 kg.

Masívní nástup 27,5

Tento zatím poněkud diskutabilní, často nazývaný kompromisní rozměr má podle některých zastánců nesporné výhody a to jak vzhledem k tradičním šestadvacítkám, tak ke kolům devětadvacetipalcovým.

 

27,5" vs 26"

 • vyšší stabilita
 • lepší průchodnost terénem
 • nižší valivý odpor
 • lepší trakční vlastnosti - lepší přenos síly a lepší rozložení hmotnosti.

 

27,5" vs 29"

 • lepší ovladatelnost
 • jednodušší design v případě konstrukčního řešení celoodpružených rámů
 • přesnější ladění kinematiky FSX rámů

A to jsou důvody, proč se Author pustil do výroby sedmadvacetipalcových kol takřka bezhlavě. 

Hardtaily Author 27.5 a nová platforma duralových rámů

Modely AUTHOR Egoist, Vision, Spirit a Context budou mít pro rok 2014 lukovitě prohnutou horní rámovou trubku

Kromě nového rozměru pneumatik přichází Author i s novou platformou pevných duralových rámů vyrobených z osvědčeného materiálu dural 6061. Modely Egoist, Vision, Spirit a Context budou mít pro rok 2014 lukovitě prohnutou horní rámovou trubku, tedy tvar vycházející z karbonových rámů 26" 3. generace, jsou tedy jejich zdařilou duralovou replikou. Horní a spodní rámová trubka je hydroformně tvarována technologií, kterou Author označuje jako Author hydroform technology. Egoist a Vision se pyšní 3x zeslabovanými trubkami, Context 2x a pro modely Spirit a Pegas zbyly už jen trubky nezeslabované.

 

Nejlevnějším pevným kolem 27,5" se stal Pegas. Duralový rám, mechanicky uzamykatelná vidlice, Shimano Acera 3x8 a hydraulické kotoučovky Tektro HDC 300 za 14.590,-Kč.

FSX 27,5"

FSX 27,5"

Další novinkou je celoodpružený trailbike na kolech 27,5". Docela by mě zajímalo, jak probíhalo zákulisní vyjednávání o vzniku zcela nového modelu Epoque, neboť není žádným tajemstvím, že tenhle sedmadvacetipalcový rám vypiplala k dokonalosti skupina lidí kolem Járy Spěšného pro svou značku AGANG.
V originále dostalo kolo název Patriot, navíc na spodní rámové trubce je "vytetována" mapa Evropy s maličkatou českou republikou. Myslím, že budoucí majitelé mohou být na tento stroj právem hrdí, neboť byl kompletně vymyšlen českými hlavami a název Patriot k němu sedne jako p.... na hrnec.

Na fotce vpravo detail mapy na rámu kola AGANG Patriot.

A tady je ON - Author Epoque 27,5

Epoque se bude vyrábět ve dvou variantách Epoque 1.0 za 41.990,- a Epoque 2.0 za 56.990,- kč.

Zatímco AGANG Patriot disponuje zdvihem 140 mm, AUTHOR Epoque se musel smířit se zdvihem jen 120 mm a stal se vlastně ekonomickou variantou celoodpružené sedmadvacítky.

Epoque se bude vyrábět ve dvou variantách Epoque 1.0 za 41.990,- a Epoque 2.0 za 56.990,- kč.

Hardtaily Author 26

Nabídka šestadvacetipalcových kol poněkud zeštíhlela, což koresponduje se světovým trendem, nicméně stejně jako u sedmadvacítek dostala střední třída kol (Traction a Instinct) nové hydroformně tvarované rámy, v nabídce zůstávají špičkové celokarbonové rámy vyvinuté v loňském roce ve spolupráci s desinérem firmy Volkswagen, panem Pavolem Sajtákem, tedy Introvert, Sector, Master, Revolt a Modus.

 

v nabídce zůstávají špičkové celokarbonové rámy vyvinuté v loňském roce - Author introvert

Na obr. celokarbonový Author Introvert, vidlice FOX Float 100 mm s dálkovým ovládáním, kompletní Shimano XTR 2x10, nová zapletená kola Mavic Crossmax SLR, kevlarové bezdušové pláště GEAX BARRO RACE 26x2.O ... za 115.000,- peněz.

ASL Author sport Lady

ASL Author sport Lady

V kategorii kol pro sportovně orientované cyklistky je Author tradičně silný a proto je vcelku samozřejmé, že nové duralové hydroformně tvarované rámy se objeví i v kategorii MTB ASL 26". Nový rám dostaly modely Instinct ASL a Traction ASL, tvarově sice stejné s pánskými šestadvacítkami, ale s dámskou geometrií a designem.

 

Změny se nevyhnuly ani levnějším modelům Solution ASL a Basic ASL, které mají nově konvexně prohnutou horní rámovou trubku, nová sedla, řídítka a představce. Vlevo Basic ASL, rám Alu 6061, uzamykatelná vidlice RST GILA TNL, Shimano Alivio / Acera 3x9 rychlostí, cena 13.990,- Kč.

Za zmínku stojí, že stejně konvexně prohnutou horní rámovou trubku dostaly i rámy ASL crossové řady.

Za zmínku stojí, že stejně konvexně prohnutou horní rámovou trubku dostaly i rámy ASL crossové řady.

Co zaujme na první pohled, jsou velmi decentní barevné kombinace bez kytiček a kudrdlinek. V kategorii Cross ASL nehledejme ani duralové hydroformně tvarované rámy, natož rámy karbonové. Na snímku Stratos ASL

Ultralehké čtyřiadvacítky Sonic a Ultarsonic

Ultralehké čtyřiadvacítky Sonic a Ultarsonic

Třikrát zeslabovaný, hydroformně tvarovaný rám Alu 6061 s kónickou hlavovou trubkou (1,5" tapered head tube) - ano to jsou použité technologie rámů pro dětská kola Author Sonic a Ultrasonic. Hlavním cílem bylo vyrobit dětské kolo co nejlehčí, připravené pro osmileté závodníky. Dokážu si představit, jak nadšení otcové budou tato kola dále vylepšovat, odlehčovat a do nekonečna "tunit". Oba modely jim k tomu poslouží jako výborný základní kámen. Model Sonic disponuje vzduchovou vidlicí RST FIRST Air 60mm , model Ultrasonic má vidlici pevnou, duralovou.

Stálice Mirage

Stálice Mirage

Trochu ve stínu zůstává tradičně nejprodávanější čtyřiadvacítka, a sice Mirage, která má rám nezeslabovaný, ale též lukovitě prohnutý, tvarově shodný s výše uvedenými modely, vidlici RST CapaT24 50mm a cenovku 10.990,- Kč.

Vpravo detail rozšiřované hlavové trubky a navazujících hydroformně tvarovaných trubek rámu Mirage.

Pozdě, ale přece. Elektrokola Author

Pět minut po dvanácté přichází Author s vlastními modely elektrokol Element a Elektra.

 

Za základ nových elektrokol posloužily prověřené tourinové rámy používané na kolech Triumph a Dynasty.

Za základ nových elektrokol posloužily prověřené tourinové rámy používané na kolech Triumph a Dynasty.

"Elektrifikace" se neobešla bez dodatečných pevnostních a designových úprav, takže s původními rámy mají Elektra a Element společný pouze vzhled. Author se nevydal cestou nejnižší ceny (neznačkové baterie, jeden PAS senzor na klikách a cena do 25 000,- kč) ale použil dvousenzorový systém japonské značky Suntour, baterii Sanyo 36V , 8AH, motor Suntour 250W, tedy systém, který kromě otáček klik sleduje i kroutící moment na klikách a podle energie vynaložené samotným cyklistou, reguluje výkon motoru, čímž je dosaženo výrazně vyššího dojezdu (až 90 km) , než dosahují elektrokola s jediným pohybovým senzorem. Cena elektrokol Elektra a Element je stanovena na 34.990,- Kč

Jak zasíláme kola ?

před odesláním kolo vybalíme, sestavíme, seřídíme a pak znovu částečně rozebereme a zabalíme do krabice

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info