Velofiala v období platnosti krizového opatření - pro info klikněte ZDE

KAMENNÁ PRODEJNAČistovická 499/54, Praha 6. JE OTEVŘENA:  pondělí - pátek 11:00 -18:00 ve čtvrtek do 20:00
Telefon prodejna:  725 729 111

 Termín na servis kol doporučujeme dohodnout si přímo s mechanikem na 603 553 973. 

UPOZORNĚNÍ: Česká pošta a další přepravci jsou přetíženi, prosíme o trpělivost při doručování balíků.

Kola Author 2016

Ve znamení inovací

Při pohledu na kolekci kol Author 2016

kolekce Author 2016

musím konstatovat, že Author rozhodně nezaspal.

KINK KONGové a Ronin

Z výsledků tvrdé práce konstruktérů je třeba zmínit rozšíření populární řady celoodpružených kol Patriot, zemětřesení v sérii Adventure, v níž nalezneme loňský fatbike Su-Mo, nyní nově také ve dvou dětských verzích King Kong 20" a 24", ale i atraktivní silniční hybrid nazvaný Ronin, spojující útlé Cr-Mo trubky, kotoučové brzdy, širší pláště a nepřehlédnutelnou zlatooranžovou metalízu.

27,5 a 29" paralelně

U Authora je třeba vyzdvihnout možnost výběru mezi horskými koly 29" a 27,5". Celá řada vyšších MTB modelů je totiž nabízena paralelně s oběma průměry kol, případně nalezneme v téže kvalitativní úrovni obě verze, byť s rozdílným pojmenováním.

Kotoučovky na silničkách a nový ELEVATION

Author pomaličku začíná montovat kotoučové brzdy na silniční kola, byť zatím jen na duralové rámy a své želízko v ohni má také na poli sportovních elektrokol. Zdá se, že pryč je doba, kdy elektrokola byla vnímána jako pomůcka pro lidi se sníženou pohyblivostí, stále více se ukazuje, že elektrokola jsou tady proto, abychom dojeli dále, výše a rychleji. Typickým sportovním elektrokolem je Author ELEVATION se středovým pohonem Shimano STePS a nezaměnitelným designově zdařilým rámem s rozeklanou horní rámovou trubkou.

Nyní si popišme jednotlivé novinky trochu podrobněji.

AG Lab by Author - 9 celoodpružených kol se zavěšením DLP Link

Převedení skutečně funkčních nápadů do sériové výroby, a to s výsledkem v podobě propracovaných celoodpružených rámů a mnoha nových modelů – taková je idea Author AG Lab. Jedná se o spolupráci českých inženýrů, testovacích jezdců a vybraných špičkových závodníků. Úkolem Author Gravity Laboratory je zdokonalování jízdních vlastností kol všech kategorií, od sjezdových speciálů až po dětské modely. Výsledkem filosofie AG Lab jsou však nejen úspěšné fully řady Patriot nebo zcela nový silniční Ronin, ale rovněž celá řada vlastních komponentů Author.

schéma DLP

Řada Patriot

nabídne v sezóně 2016 celkem šest modelů, konkrétně dvojici s přídomkem Evo a zdvihem 160 mm na obou osách, dále verzi AM se zdvihem 140 / 120 mm rovněž ve dvou variantách a nakonec velmi univerzální bike Patriot Trail, opět ve dvou modifikacích, v obou případech se zdvihem 120 mm. Šestice modelů spoléhá na z funkčního hlediska praktiky identický základ, a to maximálně propracovaný rám s typickým čtyřčepovým zavěšením DLP Link, se zadním čepem umístěným bezprostředně před a nad osou zadního kola. O skvělé funkci rámové platformy Patriot snad ani není nutné se rozepisovat, neboť si skvělé hodnocení odnesla z celé řady testů prestižních periodik.

  

DLP Link by AG Lab

Ninja

Pokud se posuneme k vyšším zdvihům, tedy k čistokrevným sjezdovým modelům řady Ninja s 200mm zdvihem, i zde najdeme koncepci DLP Link, byť v lehce pozměněné podobě. Dvojici DH modelů pak doplňuje freeridová verze Ninja FR se 180mm zdvihem.

Author Ninja DH TEAM

A v nabídce samozřejmě již tradičně nemohou chybět ani freestylové a BMX modely, na jejichž hlavových trubkách opět nalezneme logo AG Lab.

A uthor G ravity Lab oratory

Adventure - SUMO a KING KONG

Série Adventure hovoří již svým názvem sama za sebe. Ano, právě sem spadá populární sněžné kolo Su-Mo, které můžeme stále častěji spatřit na zasněžených horských pláních (a taky si jej můžete zapůjčit v naší TEST ZÓNĚ třeba na celý víkend).

 

 

Tento model se nemalou měrou zasloužil o popularizaci superširokých plášťů v našich končinách a jeho konstrukce kombinující útlé Cr-Mo trubky a čtyřpalcové pláště MAXXIS je jednoduše nepřehlédnutelná.

Author je pak jedním z prvních výrobců, jenž vsadili na tentýž efekt i u dětských „fat" modelů nazvaných King Kong. Tato kola ve verzi 20" a 24" jsou samozřejmě použitelná i na sněhu, ale předpokládá se, že pro zábavu budou našim potomkům sloužit celoročně.

Author King Kong 24

Již před Vánoci budeme mít pár kousků skladem v prodejně na Bílé Hoře :)

Hybrid Ronin

Zajímavým počinem, opět pocházejícím z AG Labu, je novinka Ronin. Tento hybrid v sobě spojuje svět silničních kol, cyklokrosu a pohodlných cestovních modelů.

Author 2016 Ronin

Rám z trojitě zeslabovaných trubek Cr-Mo 4130, posázený úchyty jak na zadní, tak na přední nosič, navářkami na kotoučovky, štíhlá rovná vidlice, nevšední průhyb sedlových vzpěr a široké pláště 700x42C, to jsou prvky výrazně navyšující schopnost pohltit nemalou část otřesů při "adventure" dobrodružství. Sada Shimano Tiagra doplněná funkčně vynikajícími mechanickými kotoučovkami TRP (s oběma destičkami pohyblivými) tento model činí až nečekaně dostupným. (29.990,- kč)

Author RoninAuthor Road - nástup kotoučovek

Author pro sezónu 2016 přichystal několik důležitých novinek i v tomto segmentu. Celkem osm modelů zahrnuje jak čistě závodní stroje Charisma s karbonovými rámy, tak i dostupnější verze Aura, z nichž dva modely jsou zcela nově osazeny kotoučovými brzdami.

Author Charisma 77

V případě topmodelu Charisma 77 se meziročně až tolik nezměnilo, model pokračuje na sadě Shimano Dura-Ace s karbonovými koly Mavic Cosmic. Rám Charisma pochází z dílny průmyslového designéra Pavola Sajtáka. Níže postavený typ Charisma 66 vsadil na sadu Ultegra a Charisma 55 pak na kompletní sadu Shimano 105.

Pro běžného uživatele z řad hobby jezdců je však nejdůležitější model Aura, přičemž nás nejvíce oslovuje sněhobílá Aura 55 Disc, opět se sadou 105,  ale navíc s hydraulickými kotoučovými brzdami Shimano RS505 se 140mm kotouči. (na obrázku ještě bez kotoučovek) Právě tento model by mohl být určitou předzvěstí konceptu silničních kol nejbližších let.

 

Author Aura 55

Pokud však chceme jít s dobou a pořídit si „kotoučovou" silničku, můžeme si pořídit rovněž model Aura 44 Disc, opět s rámem z trojitě zeslabovaných trubek řady 6061, se sadou Shimano Tiagra a s mechanickými kotoučovkami TRP Spyre, tentokrát se 160mm kotouči. Další modely řady Aura již spoléhají na standardní ráfkové brzdové čelisti, týká se to modelů Aura 55, Aura 33 a Aura 22. Co je potěšitelné, že i nejlevnější model Aura 22 na "SISce" je osazen pákami "dual controll".

MTB 29“ - není karbon jako karbon

Ve verzi 29" Author vyrábí jen hardtaily, což je v souladu se světovými trendy.

Nejvyšším modelem v nabídce, nikoliv však nejdražším (112.900,- kč), je pro příští rok Magnum 29,

 

Author Magnum

přičemž na stejném, velmi lehkém a v detailech maximálně propracovaném rámu, využívajícím pevnou zadní osu a mnoho dalších moderních konstrukčních prvků jsou postavena i kola Sector 29, Revolt 29 a Modus 29. Když píšu na stejném, tak je potřeba doplnit, že rámy mají sice stejnou formu (kopyto), ale nemají stejné vlastnosti. Pouze rámu pro Magnum je dopřán karbon "A" s vlákny 40T, tedy vlákny s pevností 400 000N (40 tun), Sector se musí spokojit s "Béčkovým třicetitunovým" a na Revolt a Modus připadá karbon kategorie "C".

Sector 29 a Magnum 29 jsou kola určená pro závodní nasazení, naladěná na nejvyšší výkon, o čemž vypovídají jak komponentové sady Deore XT, tak i odpružené vidlice Fox.

Cenově dostupnější modely, jimž nově vévodí Vision 29, jsou postaveny na alu rámech s lukovitě prohnutou horní rámovou trubkou jsou podobné karbonovým rámům 27,5", které také posloužily jako vzor. Dále následují kola Instinct 29, Traction 29, Spirit 29 a kolekci  uzavírají modely Solution 29  Impulse 29 na rámech vyrobených z trubek kulatých.

MTB 27,5 - jedenadvacet modelů

Kola na „sedmadvacítkách" jsou v kolekci Author 2016 zastoupena ještě početněji než standard 29", napočítáme jich celkem jednadvacet. Je to logické, neboť prostřední průměr kol nahradil ve většině případů původní šestadvacítky. Průměr kol 26" zůstal v sortimentu Authora pouze u šestice nejlevnějších modelů MTB řady a to včetně kol s klasickým dámským rámem.

Introvert na XTR

 Author Introvert 2016

Segmentu „sedmadvacítek" i nadále vévodí typ Introvert se špičkovým karbonovým rámem, koly Mavic CrossMax SL PRO, vidlicí Fox a top-sadou Shimano XTR. Shimano je v roce 2016 zastoupeno více na úkor Sramu, podle sdělení výrobce je to dáno devalvací japonské měny. Závodní zaměření doslova čiší i z modelu Sector s Deore XT a totožným odpružením. Cenově dostupnými kvalitními karbonovými bajky pro běžné hobby jezdce se stávají kola Revolt a Modus na první pohled se shodně tvarovaným karbonovým rámem jaký je použit u topmodelů.

Sector

Střední třída patří duralu,

konkrétně k trojitě zeslabovaným, hydroformně tvarovaným trubkám řady 6061. Jejich nejvyšším představitelem je dnes již téměř legendární model Egoist (kde jsou ty doby, kdy Egoist byl topmodelem u Authora?) a jen o málo „ekonomičtější" Vision, jenž je tradičně oblíbeným strojem maratonců. V nabídce nemohou chybět zažitá jména jako Instinct, Traction, Spirit nebo Pegas, nabídku uzavírají nejlevnější kola Solution, Impulse, Rival a Profile s klasickými kulatými trubkami avšak s grafikou identickou s vyššími modely, takže z dálky nepoznáte, zda se k vám blíží cyklista ne Egoistu za 60.000,- korunek, či zda sedlá kolo Solution za cenu čtvrtinovou.

Solution a Egoist

MTB ASL 27,5 - 6 modelů, 8 barev

Dámy-bikerky budou při prohlížení kolekce Author 2016 spokojeny, neboť mohou vybírat z šesti modelů, z nichž dva jsou nabízeny ve vícero barevných provedeních. Nejvyšším sportovně-závodním modelem zůstává i nadále Instinct ASL, tentokrát v nepřehlédnutelném šedém odstínu, a to s osazením Deore XT / Deore a lehké vzduchové vidlice RST F1RST. Sázkou na jistotu je bílo-červený Traction ASL, s hydraulickými brzdami Tektro Gemini a vidlicí RST Aerial.

Pegas ASL - zlatá střední třída

Author pegas asl 2016

Střední třídu v tomto segmentu představuje model Pegas s designem ASL, Všechna tato kola mají lukovitě prohnutý rám tvarově identický s pánskými modely, avšak s ASL geometrií, naopak nejníže postavené stroje Solution ASL a Impulse ASL mají rám z trubek kulatých, s horní trubkou prohnutou zcela opačně, tentokrát pro navýšení komfortu při nasedání i sesedání.

kolo Author Solution asl

Cross - české specifikum

Krosové modely jsou stále silnou stránkou naší největší domácí značky, přičemž kola Synergy a Avion na karbonových rámech plní požadavky i těch nejnáročnějších uživatelů. Karbonové rámy s nezaměnitelnou plochou horní rámovou trubkou vycházejí z rámů pro horská kola, což platí obdobně i u nových hliníkových rámů série Cross. Ty jsou použity na většině modelů a provedení patek nebo profilace trubek patří ve své třídě k tomu nejlepšímu. Modely Codex, Airline či Mission jsou ryze sportovními krosy, přesně podle požadavků českých cykloturistů, nebo třeba těch, kteří chtějí svižný univerzální stroj pro každodenní dojíždění do práce.

Cross ASL

V krosových kolech se sportovní dámskou geometrií je Author tradičně silnou značkou.

Mně zaujal model CODEX ASL a to nejen úchvatným vzhledem, ale i výbavou. Posuďte sami: Duralový hydroformní triple butted rám ASL, vzduchová vidlice RST VOGUE AIR, SHIMANO XT / LX, 30 rychlostí, hydraulické kotoučové brzdy TEKTRO GEMINI WS, jednostranné nášlapné pedály, pláště Panaracer Silk Road...

Author Codex asl

 

V podobném duchu jsou vytvořeny zbývající  modely GRAND ASL, STRATOS ASL a HORIZON ASL. Tato kola pro sportovně orientované ženy, které nechtějí pánský krosový model, a zároveň pohrdají běžným dámským krosovým rámem.

Od roku 2016 Author nabízí u těchto modelů novou COMFORT CROSS GEOMETRII. Hlavními prvky této geometrie je delší horní rámová trubka v kombinaci s kratším představcem, delší hlavová trubka a nižší šlapací střed. Jak už název napovídá, jedná se o velmi pohodlnou a zároveň zábavnou geometrii, která je vyladěna pro sportovně orientované ženy.

detail horní rámové trubky Author Stratos ASL

 Detail designu horní rámové trubky kola Author Stratos ASL 2016 

ELEVATION - nový ryze sportovní e-bike

Novinkou číslo 1 kolekce 2016 je e-bike Elevation.

E-bike Author Elevation

Elevation je postaven na zcela novém rámu, v němž je integrován vyspělý středový pohon Shimano Steps, (motor s výkonem 250 W a Li-Ion baterie 36 V, 11,6 Ah, tedy 418 Wh). Umístění motoru do těžiště kola je ideální pro jízdní vlastnosti v terénu, přičemž ani baterie umístěná na spodní trubce nepředstavuje pro zdolání techničtějších úseků žádný problém.

Shimano STePS na kole Elevation

Jediný problém vzniká s umístěním láhve na pití, ale v této kategorii je stále více časté používání batohů s rezervoárem, například Camelbak. Elevation vsadil na kola průměru 27,5", více položenou přední vidlici a nepřehlédnutelně tvarovaný rám, jehož rozdvojení hydroformně tvarované horní trubky působí atraktivně. O nasměrování do terénu svědčí i použité komponenty – jmenovitě vzduchová vidlice RST F1RST a kombinace komponentů Deore XT a Deore.

detail rámu Author Elevation

Element a Elektra - Suntour a Sanyo

Pro cestování, či městský provoz jsou určeny elektro-modely Element a Electra. Ty jsou navrženy pro maximum pohodlí, jenž je dáno nejen vzpřímeným posedem, ale i řadou použitých dílů, jako komfortními sedly či odpruženými sedlovkami. Elektropohon značky Suntour je realizován předním motorem 250W, o dlouhý dojezd se zde stará baterie Sanyo Li-Ion 36 V, 8 Ah, 290 Wh, umístěná v zadním nosiči. Toto řešení rozkládá hmotnost elektropohonu na přední i zadní kolo v ideálním poměru. Podle našeho názoru je motor v předním kole lepší, než v zadním, neboť kolo má poháněné "obě nápravy" a výměna zadní duše není tak komplikovaná, jako v případě mototru v zadním kole.

Elektrokolo Author Elektra

Author 2016 na EUROBIKE

Author každoročně svá kola vystavuje na světové výstavě kol v německém Friedrichshafenu. Reportáž z výstavy Eurobike zde 

Eurobike 2015 uputávka

Jak zasíláme kola ?

před odesláním kolo vybalíme, sestavíme, seřídíme a pak znovu částečně rozebereme a zabalíme do krabice

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info