KAMENNÁ PRODEJNA Čistovická 499/54, Praha 6. JE OTEVŘENA:  pondělí - pátek 11:00 -18:00 ve čtvrtek do 20:00
Telefon prodejna:  725 729 111
Termín na servis kol doporučujeme dohodnout si přímo s mechanikem na 603 553 973. 

OMEZENÍ platná během nouzového stavu od 27.12.2020  info ZDE

kola GT 2013

Bude sezóna 2013 pro GT bicycles přelomová?

V nadcházející sezóně čeká firmu GT pár novinek. Bude přelomová? Možná. Říká vám něco jméno Atherton? Hans Rey? Že ne? GT oslavuje 25 let spolupráce s bikerem Hansem Reyem, kterému nadělilo k výročí hned tři biky. Jde o limitovanou edici bílo zlaté barvy s Hansovým rukopisem – Avalanche, Karakoram a Zaskar 100 - loňská novinka, po které se doslova zaprášilo. Ovšem většina z nich české kopce nejspíše nespatří. S novou sezónou přechází pod křídla GT celá Athertonovic rodinka, synonymum pro sjezdové disciplíny, jde o jeden z největších přestupů poslední doby. A sjezdové Fury se tak převléklo do týmových barev! 

 

Tolik z bussinesu, teď ke kolům GT

Modelový rok 2013 působí na první pohled velice umírněným, decentním a až snad konzervativním dojmem. GT upustilo od zářivých barev, převládají kombinace maximálně dvou barev a hra s detaily – barevná souhra koncovek gripů, zámku sedlovky a představce není nic neobvyklého. Tento důraz na detail dovádí GT hlavně u vyšších modelů své nabídky téměř k dokonalosti. Do týmové podoby jsou kromě Fury přebarvené taky Zaskary, Nové barevné kabáty mají i Sensor a Force.

 

Co se komponentů týče, nečekají nás žádné výrazné změny.

U vyšších modelů se setkáme s komplet komponenty od Shimana, pohonem 2x10, odpružení od Foxe a zapletených kol Easton, bowdeny jsou (už klasicky) vedené vnitřkem rámu. Nižší třídy mají pohony Shimano/Sram a 3x10, devítkové kazety se zdají být pro GT spíše už záležitostí minulosti. O tom, zda je to krok správným směrem, by se dalo polemizovat dlouhé hodiny, ale to není tématem tohoto článku.

 

Devětadvacítky se valí světem

Jako velká voda a GT rozšiřuje svou nabídku rok od roku více a více; kolekce 2013 má celých 16 modelů (tady nevím, jestli počítám dobře!), v nejrůznějších kategoriích (i cenových). Jako novinka do skupiny velkých kol přibyla kola Kashmir Niner, jako střední třída devětadvacítek mezi Karakoramem a Zaskarem. Zajímavé na této modelové řadě je, že rámy jsou z trojitě zeslabovaného CroMo řady 4130, vybavené Shimano sadami 2x10. Zaskar má pro rok 2013 kompletně nový duralový rám, zcela nové kované zadní patky a postmount úchyt kotoučovky. K dostání budou 3 karbonové a 3 duralové modely.

 

V sekci holčičích biků se naopak žádné změny nekonají.

Nabídka zůstala v podstatě stejná, čtyři modely Avalanchů GTW, žádný full, ani výraznější inovace… a pokud jako něžnější pohlaví toužíte po pohonu 2x10? GT vás nepotěší. Nejvyšší model Avalanche 1.0 GTW nabízí „pouze“ 3x10.

 

Lucky 13 - prohlédněte si náš on-line katalog kol GT 2013

Zobrazení zvětšíte opakovaným klikem na střed katalogu :)

GT bicycles 2013 - ochutnávka

  • Pro Ty z vás, kteří si nebudete moci prohlédnout nová kola GT 2013 v naší kamenné prodejně, jsem několik z nich obešel s kamerou a zaznamenal některé detaily. Na videu jsou :

Jak zasíláme kola ?

před odesláním kolo vybalíme, sestavíme, seřídíme a pak znovu částečně rozebereme a zabalíme do krabice

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info