kola GT 2013

Příjem kol do servisu omezen

Příjem kol do servisu omezen

Příjem do servisu doporučujeme objednat telefonicky předem.

Máme sjednané zakázky na více než týden dopředu.

Děkujeme za pochopení.

 

Bude sezóna 2013 pro GT bicycles přelomová?

V nadcházející sezóně čeká firmu GT pár novinek. Bude přelomová? Možná. Říká vám něco jméno Atherton? Hans Rey? Že ne? GT oslavuje 25 let spolupráce s bikerem Hansem Reyem, kterému nadělilo k výročí hned tři biky. Jde o limitovanou edici bílo zlaté barvy s Hansovým rukopisem – Avalanche, Karakoram a Zaskar 100 - loňská novinka, po které se doslova zaprášilo. Ovšem většina z nich české kopce nejspíše nespatří. S novou sezónou přechází pod křídla GT celá Athertonovic rodinka, synonymum pro sjezdové disciplíny, jde o jeden z největších přestupů poslední doby. A sjezdové Fury se tak převléklo do týmových barev! 

 

Tolik z bussinesu, teď ke kolům GT

Modelový rok 2013 působí na první pohled velice umírněným, decentním a až snad konzervativním dojmem. GT upustilo od zářivých barev, převládají kombinace maximálně dvou barev a hra s detaily – barevná souhra koncovek gripů, zámku sedlovky a představce není nic neobvyklého. Tento důraz na detail dovádí GT hlavně u vyšších modelů své nabídky téměř k dokonalosti. Do týmové podoby jsou kromě Fury přebarvené taky Zaskary, Nové barevné kabáty mají i Sensor a Force.

 

Co se komponentů týče, nečekají nás žádné výrazné změny.

U vyšších modelů se setkáme s komplet komponenty od Shimana, pohonem 2x10, odpružení od Foxe a zapletených kol Easton, bowdeny jsou (už klasicky) vedené vnitřkem rámu. Nižší třídy mají pohony Shimano/Sram a 3x10, devítkové kazety se zdají být pro GT spíše už záležitostí minulosti. O tom, zda je to krok správným směrem, by se dalo polemizovat dlouhé hodiny, ale to není tématem tohoto článku.

 

Devětadvacítky se valí světem

Jako velká voda a GT rozšiřuje svou nabídku rok od roku více a více; kolekce 2013 má celých 16 modelů (tady nevím, jestli počítám dobře!), v nejrůznějších kategoriích (i cenových). Jako novinka do skupiny velkých kol přibyla kola Kashmir Niner, jako střední třída devětadvacítek mezi Karakoramem a Zaskarem. Zajímavé na této modelové řadě je, že rámy jsou z trojitě zeslabovaného CroMo řady 4130, vybavené Shimano sadami 2x10. Zaskar má pro rok 2013 kompletně nový duralový rám, zcela nové kované zadní patky a postmount úchyt kotoučovky. K dostání budou 3 karbonové a 3 duralové modely.

 

V sekci holčičích biků se naopak žádné změny nekonají.

Nabídka zůstala v podstatě stejná, čtyři modely Avalanchů GTW, žádný full, ani výraznější inovace… a pokud jako něžnější pohlaví toužíte po pohonu 2x10? GT vás nepotěší. Nejvyšší model Avalanche 1.0 GTW nabízí „pouze“ 3x10.

 

Lucky 13 - prohlédněte si náš on-line katalog kol GT 2013

Zobrazení zvětšíte opakovaným klikem na střed katalogu :)

GT bicycles 2013 - ochutnávka

  • Pro Ty z vás, kteří si nebudete moci prohlédnout nová kola GT 2013 v naší kamenné prodejně, jsem několik z nich obešel s kamerou a zaznamenal některé detaily. Na videu jsou :

Máme bezpečné připojení https 

Bezpečný nákup díky šifrovanému připojení SSL

Co znamená https a SSL?

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info