KAMENNÁ PRODEJNA Čistovická 499/54, Praha 6. 
Otevřeno: Po-Pá 10:00-18:00, čt do 20:00 
Telefon prodejna:  725 729 111
Upozornění: Od září otevřeno od 11:00 hodin
Termíny na servis kol doporučujeme dohodnout přímo s mechanikem na 603 553 973

Vozík Thule Chariot nejde složit

Vozík Chariot nejde složit - zapadlý čep

Vozík Chariot nejde složit - zapadlý čepDobrý den,
nezlobte se, ze obtezuji. Potrebovala bych poradit s opravou cyklovozíku Chariot CX1. Hledala jsem nejaký servis nebo "opraváre" techto vozíku, ale bohuzel jsem nikoho nenasla. Vase stránky mi jsou absolutne vycerpávající ohledne informací okolo techto vozíku, tak zkousím, jestli mi s opravou neporadíte.
Jedná se o skládací mechanismu. Nevím, jak to popsat slusne, tak to popísi jak nejlépe to pujde. Aby sel vozík slozit, musí se na tycce vytáhnout takový "cudlík", který pustí druhou tycku a tím se ty dve tycky od sebe oddelí a "rídící vez" se zacne skládat. Bohuzel, máme na jedné strane ten cudlík urazený a tudíz ty tycky nejdou od sebe, tedy nejde slozit.
Nemuzete mi prosím poradit, kde bych nasla servis, nebo kdo by mi s tímto "nesvarem" mohl pomoci?
Nezlobte se, ze jsem obtezovala a omluvte muj neohrabaný popis, nevím, jak lépe to popsat...
Moc dekuji a preji kráné, sluníckové jaro.
Jana P
Dobrý den,
už jsme se s tím setkali, vypadla Vám matice, pak pravděpodobně i plastový červený čudlík a uvnitř konstrukce zůstal čep, který nejde vytáhnout...
Čep by mohl jít vytáhnout špičatými kleštěmi, jestli se dá sehnat náhradní čudlík nevím, ale dal by se tam dát čudlík z něčeho jiného. Pokud byste si nevěděla rady a vozík k nám dopravila, tak Vám jej opravíme.
TF
Dobrý den,
moc Vám dekuji za odpoved. Je to tak jak písete. Asi je to prkotina, ale bohuzel ten cep nejde vytáhnout. Jak se s vozíkem manipulovalo (aniz bychom vedeli, ze to upadlo), tak se tam ten cep-tycka asi "zasprcla"...
Ted jsem sama doma s miminkem, ale az manzel dorazí domu, jeste se o to pokusíme. Paklize se nám s tím nepodarí nic vymyslet, pokusím se to k Vám nejak dopravit. Sice nevím, jak v to neslozeném stavu narvu do osobáku, ale ..., snaha bude. Urcite bych se jeste ozvala. Jsem ze Zdib, kouek za Prahou, tak to bude asi cesta pres tu Prahu ve vsední den hrozná. No, uvidíme.
Jeste jsem to vyfotila, tak Vám poslu foto pro info.V kazdém prípade vám moc dekuji za ochotu.
Preji hezký, sice uplakaný, zbytek nedele.
Jana P
Jak opravit zapadlý čep
Zkusil jsem závadu naimitovat a jako nejjednodušší se jeví použít magnet. Použil jsem magnet od cyklopočítače a protože čep je zapadlý hluboko, přidal jsem k magnetu ocelový šroub M5. (obr.1)
Jakmile je čep, povytažený, našroubujte na něj matici M6, povytáhněte čep a vozík složte. (Možná se vám podaří čep vytáhnout rukou i bez matice.) Nyní můžete čep na jedné straně chytit kleštěmi a na druhou stranu můžete dát provizorní úchyt.
Já jsem použil plochou podložku s průměry 30x6 mm a matici M6 s pojistným kroužkem. (na obr.2 vpravo od originálního čudlíku) Pokud nemáte matici s pojistným kroužkem, můžete použít dvě obyčejné a dotáhnout je proti sobě.
Výsledek na obr.3
V hobbymarketech se dají koupit plastové růžice s vnitřním závitem M6, kterými by mohl být originální čudlík nahrazen. Foto zatím nemám.
TF

Jak zasíláme kola ?

před odesláním kolo vybalíme, sestavíme, seřídíme a pak znovu částečně rozebereme a zabalíme do krabice

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info