KAMENNÁ PRODEJNA : Čistovická 499/54, Praha 6 (Mapa Google)
Otevřeno po-pá 10:00-18:00, ve čt do 20:00. Telefon prodejna: 725 729 111.
Tel. servis 603 553 973, nebo 725 729 111, Servis ROCK SHOX jen 603 553 973.
Příjem zakázek do servisu prosím objednávejte lelefonicky předem.
Plánovaná dovolená 29.7. - 11.8.

kola

Každý prodejce má ve svém portfoliu nějaké oblíbené značky kol, někdo jednu, někdo třeba desítky. Za dobu 30 let svého působení v oblasti cyklistiky jsme byli svědky zrodu, expanze ale i zániku mnoha značek.

Naši zákazníci jsou náročnější, než zákazníci obchodních řetězců a tomu odpovídají i značky kol v naší prodejně.

Dobrý poměr cena / výkon je samozřejmostí, pro nás je však důležitá stabilita značek a technická podpora. Jednoduše i na značkovém kole se může něco pokazit a v tom okamžiku se můžeme na naše dodavatele spolehnout a pružně závadu opravit. 

Naše značky kol:

  • AUTHOR (1993)
  • GT Bicycles (1974)
  • Winora (1921)
  • Haibike (1995)
  • Woom (2013)

Author

Kola Author přes 25 let u Velofiala

značka širokopásmová, vyrábí kola od dětských, přes crossová, horská, touringová, adventure, až po elektrokola cestovní a sportovní. Author dal čechům svižné, lehké crossové kolo sportovního střihu (jinde ve světě se crossová kola blíží spíše kolům městským) V naší prodejně jsou kola Author zastoupena nejvíce v kategoriích dětské, Cross, MTB a Gravel.   

GT 

GT ve světě proslavila především kola BMX, to první na světě postavil pro svého synka zakladatel značky Gary Turner.Z garážového projektu vyrostla jedna z největších a nejpřínosnějších cyklistických značek na světě. Bezpočtem zásadních inovací (Triple Triangle™, i-Drive™,...) a užitečných vylepšení, jako je vynalezení výměnné patky (háku přehazovačky) nebo výztuhy okrajů hlavové trubky, ukázala, že je technologickou značkou, která nechce jen prodávat, ale hlavně tvořit, vylepšovat, vynalézat – jednoduše přinést uživateli maximální kvalitu.

kola GT u Velofiala

V Česku je GT známé jako tvůrce horských kol a v poslední době udává směr v oblasti Gravel bike, která staví na platformě Grade. Celá Historie značky GT zde:

Winora 

Značku Winora založil v roce 1921 cyklista (jak jinak?) Engelbert Wiener , který se proslavil tím, že jako jeden z prvních postavil pro své dcery dětská kola. Od té doby se značka Winora orientuje na výrobu cestovních kol pro celou rodinu. V naší prodejně se setkáte s komfortně vybavenými městdkými koly a elektrokoly skandinávského stylu, jenž v Česku, kde letí spíše kola sportovní, teprve získávají na oblibě.

ideální městské elektrokolo

Winora a Haibike - co mají společného?

Pravděpodobně znáte spíše značku Haibike, pak vězte, že Haibike je dceřinou společností Winory (od r. 1995).  I přesto, že v současnosti patří jak Haibike, tak Winora pod křídla finanční skupiny ACCEL, oběma značkám stále šéfuje zakladatelova pravnučka Susanne Puello. Winora je tedy rodinnou firmou se stoletou tradicí.

Historie značky Winora sahá do roku 1914

Vášnivý cyklista Engelbert Wiener otevřel svou první prodejnu kol v roce 1914. Proslavil se tím, že jako jeden z prvních postavil pro své dcery dětská kola (viz dobové foto). Rodinnou firmu Winora nyní vede zakladatelova pravnučka Susanne Puello (vpravo).

Haibike 

Značku Haibike založili  Susanne a Felix Puellovi v roce 1995. Na rozdíl od Winory byla pod značkou Haibike vyráběna kola ryze sportovní. To podstatné se však událo až v roce 2010, kdy Haibike na světové výstavě Eurobike představil praotce všech horských elektrokol: Haibike eQ XDURO Platforma čítala 4 modely, jeden Trekking, Cross, Hardtail a překvapivě i Full. Tím byly položeny první kameny obrovskému rozmachu elektrokol ve světě, jenž následoval v následujících letech. Historii značky Haibike, o které píšeme na jiném místě, přeskočíme a zmíníme doposud poslední počin z roku 2019, což je platforma FLYON 

 Haibike Flyon

Woom 

Woom – nejmladší značka v našem portfoliu, teprve sedmiletá, ale dravá. Specializuje se na superlehká dětská kola, ta pro nejmenší děti atakují hranici 5 kg. Woom je rakouská značka, která si až 85% součástek pro dětská kola vyvíjí a vyrábí sama tak, aby součástky odpovídaly rozměrem, hmotností a ergonomií proporcím dětského těla.

lehká dětská kola Woom u velofiala již od 5,3 kg

 

Koupit kolo v e-shopu Velofiala

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení