KAMENNÁ PRODEJNA : Čistovická 499/54, Praha 6 (Mapa Google)
Otevřeno: Po-Pá 11:00-18:00, čt do 20:00
Telefon prodejna: 725 729 111
Běžný servis bez objednání. Servis odpružených vidlic doporučujeme dohodnout s mechanikem na 603 553 973

adaptéry k cyklosetům

15 položek

Pokud není zadní nába kola, za který hodláte připojit vozík, vybavena klasickým rychloupínákem, budete pravděpodně potřebovat některý z adaptérů, kterým nahradíte stávající tzv. pevnou osu a na tento adaptér přišroubujete upínací mechanismus ( závěs, nebo táké hitch) pro vozík. Adaptéry jsou určeny pro závěsy THULE-CHARIOT, ale lze je použít pro závěsy CROOZER, možná o jiné.

jak připojit cyklovozík za kolo s pevnou osou

Jak vybrat vhodnou osu?

Nejčastěji jsou sportovní kola vybavena pevnou osou 12 mm se závitem na jedné straně. Osy se liší délkou, stoupáním závitu a dosedací plochou, která může být rovná, či kónická (Syntace X-12). U zatím dostupných adaptérů máme v e-shopu výkres s délkami a stoupáním závitu.

Vhodnou osu vyberete porovnáním osy z vašeho kola s výkresem v e-shopu.

V domácích podmínkách bez měrky na závity může být problém zjistit stoupání závitu, proto uvádím délku deseti závitů, což snadno změříte posuvným měřítkem (šuplérou) v nouzi i pravítkem:

M 12x1,0 (Syntace) 10 závitů měří 10 mm (rovná, nebo kónická dosedací plocha) na fotce vlevo

M12x1,5 (E-Thru - Shimano)  10 závitů měří 15 mm 

M12x1,75 (Maxle) 10 závitů měří 17,5mm 

adaptéry thule pro připojení cyklovozíku

Pokud máte osu Syntace (M12x1), můžete se setkat se dvěma provedeními dosedací plochy na druhé straně osy a to rovnou, nebo kónickou, viz následující foto:

 jak vybrat adaptér thule k cyklosetu

Pokud si nejste jisti, zastavte se s Vaší osou u nás v prodejně, nebo:

  1. osu vymontujte, položte vedle ní pravítko  a udělejte krásnou detailní fotku, nebo raději dvě, ty nám pošlete na tomas@velofiala.cz , 

  2. změřte délku osy od dosedací plochy až na druhý konec a rozměr připište (z fotky focené zblízka může být údaj na pravítku zkreslený)

  3. Změřte 10 závitů (naměříte 10 , 15 , nebo 17,5 mm) To je stoupání závitu, bez něj Vám neporadíme !!!! ( nebo 5 závitů a vynásobte dvěma)

... a my Vám zkusíme adaptér vybrat.

Nechtějte po nás prosím, abychom u výrobce vašeho rámu zjišťovali, jaký závit, jakou dosedací plochu a jakou délku osy má kolo, které vlastníte, na to opravdu čas nemáme.  Děkujeme za pochopení.

 

 

Výrobce:

Prohledat výsledky filtru fulltextem

Zobrazit:

Jak zasíláme kola ?

před odesláním kolo vybalíme, sestavíme, seřídíme a pak znovu částečně rozebereme a zabalíme do krabice

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info