adaptéry k cyklosetům

4 Položky

Pokud není zadní nába kola, za který hodláte připojit vozík, vybavena klasickým rychloupínákem, budete pravděpodně potřebovat některý z adaptérů, kterým nahradíte stávající tzv. pevnou osu a na tento adaptér přišroubujete upínací mechanismus ( závěs, nebo táké hitch) pro vozík.

Nejčastěji jsou sportovní kola vybavena pevnou osou 12 mm se závitem na jedné straně. Osy se liší délkou a stoupáním závitu. U zatím dostupných adaptérů máme v e-shopu výkres s délkami a stoupáním závitu. Vhodnou osu vyberete porovnáním osy z vašeho kola s výkresem. V domácích podmínkách bez měrky na závity může být problém zjistit stoupání závitu, proto uvádím přibližný počet závitů na 10 mm délky závitu, což lze změřit pravítkem:

M 12x1 (Syntace) 10 závitů na 10 mm

M12x4,5 (E-Thru) 7 závitů na 10 mm

M12x1,75 (Maxle) 6 závitů na 10 mm

Aktuálně (březen 2017) nejsou dostupné adaptéry na kola se standardem BOOST ( 27,5+) FAT bike a některá další kola, ale firma Thule slibuje, že další rozměry jsou ve výrobě a máme se na ně těšit v květnu 2017. Rozměry těchto adaptérů jsou v tabulce:

květen 2017: Na můj dotaz ohledně dostupnosti dalších rozměrů mně dovozce sdělil, že jak zná Thule, tak očekává dodání na trh v roce 2018 :-(  TF. 

Thule Chariot adaptér na pevnou osu

Výrobce:

Zobrazit:

Máme bezpečné připojení https 

Bezpečný nákup díky šifrovanému připojení SSL

Co znamená https a SSL?

 

Tato stránka používá cookies. Vice info

Přihlášení