KAMENNÁ PRODEJNA : Čistovická 499/54, Praha 6 (Mapa Google)
Otevřeno: Po-Pá 11:00-18:00, čt do 20:00
Telefon prodejna: 725 729 111
V pondělí 29.11. otevřeno od 12:00 hodin.
Běžný servis bez objednání. Servis odpružených vidlic doporučujeme
dohodnout s mechanikem na 603 553 973

Croozer s odpružením zatáčí

Dobrý den,

nedávno jsem si u Vás koupil odpružení na Croozer 2014.
Za kolem funguje bezvadně, ale když jsem namontoval joggingové kolečko, začal mi vozík zatáčet doprava.
Abych zjistil, kde je problém, zkusil jsem následující ...prohodit kola, zkontroloval jsem namontování brzd do výpletu, dotažení všech šroubů dle návodu - vozík ale stále zatáčí doprava. Pak jsem demontoval odpružení a problém zmizel. Zdá se, že chyba je v odpružení.
Chtěl bych se zeptat jestli nemáte zkušenosti s tímto problémem, případně jeho řešením. Jsem z Kolína a nechci jet zbytečně do Prahy, pokud by se to dalo opravit nějakým seřízením.

 

Odpověď:


Pokusím se Vám pomoci při hledání příčiny.
Na začátek popíšu fakta:
1. Naše odpružení Velofiala Comfort je koncipováno pro provoz za kolem (takto to uvádíme v popisu), nouzově i ve variantě jogger, či kočárek, pokud se Vám nechce odmontovávat.
2. Díly pro odpružení jsou řezány laserem, aby byla zajištěna přesnost a hlavně souosost hřídelí. Tak je zajištěno, že hřídel, která se vkládá do otvoru ve vozíku je rovnoběžná s trubičkou, do které se vkládá kolo vozíku
3. Téměř každý Croozer je trochu křivý (měřením jsme zjistili, že vzdálenost mezi úchytem nárazníku a dírou pro kolo je na jedné straně o 0,5 až 1 cm delší).
4. Ramena joggeru a jejich způsob uchycení také nezajišťují, že jogger nebude zatáčet.

Takže v odpružení by to být nemělo, pokud by prokazatelně některá jeho část nebyla ohnutá, či křivě navařená, zatím se nám to nestalo, můžete nám odpružení zaslat ke kontrole. Pokud nedošlo k nárazu kolem do překážky, tak by také neměla být ohnutá osa kola, to je vidět pouhým okem, když kolo vyndáte a zatočíte hřídelí. Zatáčení by mohlo být také způsobeno tím, že jedna strana odpružení se po zatížení vozíku stlačí výrazně více , než druhá, ale osobně si myslím, že nejjednodušší způsob, jak byste problém odstranil tím, že budete joggingové kolečko zkusmo natáčet doleva v plastových úchytech (patkách) joggeru a jakmile Croozer přestane zatáčet, označíte si přesnou polohu kolečka v patkách a do této polohy budete kolečko vkládat.

Prosím vyzkoušejte a napište, jak jste pochodil.TF

 

Jak zasíláme kola ?

před odesláním kolo vybalíme, sestavíme, seřídíme a pak znovu částečně rozebereme a zabalíme do krabice

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info