KAMENNÁ PRODEJNA : Čistovická 499/54, Praha 6 (Mapa Google)
Otevřeno po-pá 10:00-18:00, ve čt do 20:00. Telefon prodejna: 725 729 111.
Středa 1.5., čtvrtek 2.5. a pátek 3.5. bude prodejna uzavřena.
Tel. servis 603 553 973, nebo 725 729 111, Servis ROCK SHOX jen 603 553 973.
Příjem zakázek do servisu prosím objednávejte lelefonicky předem.

Zpět

2018: XDURO = BOSCH, SDURO = YAMAHA - tak to už neplatí

Až do roku 2017 platilo, že elektrokola Haibike s motorem Bosch byla označována jako XDURO a elektrokola Haibike s motorem YAMAHA byla označována jako SDURO

V počátcích měla Yamaha jen jeden motor PW a elektrokola s tímto motorem představovala levnější variantu k nabídce firmy Bosch čítající tři motory (Active, Performance a Performance CX).

Zamíchané karty

Yamaha v roce 2017 uvedla na trh výkonný motor PWX jako alternativu k nejsilnějšímu motoru Bosch Performance CX a došlo k "zamíchání karet".

Vznikla skupina elektrokol jak s pohony Bosch, tak Yamaha s podobnými vlastnostmi, což koncovým zákazníkům znesnadnilo výběr vhodného ebiku a způsobilo zmatek.

Takhle vzniklou situaci v roce 2017 prezentuje výrobce:

SDuro versus XDuro do roku 2017 

Situaci pro rok 2018 ještě více zkomplikovala Yamaha uvedením třetího motoru Yamaha PW SE. 

Informace o novém motoru Yamaha PW SE zde

 

rodina elektromotorů Yamaha pro e-bike Haibike

Dalším nezanedbatelným faktem je skutečnost, že roste skupina uživatelů elektrokol holdujícím sjezdovým a freeride disciplínám.

Od roku 2018 platí:

SDuro = Sport , XDuro = eXtrém

Haibike se pro rok 2018 rozhodl označovat sportovní elektrokola jako SDURO a elektrokola pro extrémní disciplíny jako XDURO. Situaci by měl vyjadřovat následující obrázek:

SDuro a XDuro 2018  

Takže od roku 2018 bude pro sportovní elektrokola s pohony YAMAHA a BOSCH synonymem označení SDURO a pro elektrokola pro extréní využití ( opět s pohony Yamaha a BOSCH, ale výkonnějšími) název XDURO. Nějakou dobu v tom budou mít uživatelé chaos, ale do budoucna v tom vidíme krok správným směrem. 

 geometrie xduro x sduro

 

Skupiny elektrokol XDURO a SDURO se budou lišit také geometrií rámu, SDuro bude mít kratší a XDuro delší rozvor.

Co nového připravil na rok 2018 BOSCH ?

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení