KAMENNÁ PRODEJNA : Čistovická 499/54, Praha 6 (Mapa Google)
Otevřeno po-pá 10:00-18:00, ve čt do 20:00. Telefon prodejna: 725 729 111.
Tel. servis 603 553 973, nebo 725 729 111, Servis ROCK SHOX jen 603 553 973.
Příjem zakázek do servisu prosím objednávejte lelefonicky předem.

Systémy pohonu BOSCH - XDuro

Pro rok 2016 má Bosch na výběr 3 motory, 2 ovládací panely, 3 baterie s různou kapacitou a 2 nabíječky.

BOSCH 2016: 3 motory, 2 ovládací panely, 3 baterie a 2 nabíječky.

Motory Bosch - porovnání

Všechny tyto motory jsou koncipovány pro montáž do připraveného lože (interface) v rámu. Lože má jiný tvar pro Cruise a jiný pro CX, budoucí záměna není možná. Motory pracují se jmenovitým napětím baterie 36 V a jmenovitým výkonem 250W.

Motory pro elektrokola Bosch

Active Cruise

Pohonná jednotka Active Cruise je předurčena především pro turistická a treková kola. Ze 3 motorů Bosh nedisponuje maximálním kroutícím momentem (50 Nm v režimu Turbo), ale je optimalizována pro maximální dojezd.

Koncepce pohonu zaujme výkonnou elektronikou, koncept 3 sensorů (rychlost, otáčky šlapání a síla na pedálech) umožňuje přesně dávkovat přípomoc až do 25 km/h.  Tensometrické čidlo měří sílu na pedály 1000 krát za sekundu s maximální přesností a plynule reguluje výkon motoru pro jedinečný zážitek z jízdy.

 pohled do útrob motoru Bosch

Prošpikován elektronikou - pohled do útrob motoru Bosch

 

Performance Cruise

Jak z názvu vyplývá, je je tento motor optimalizován na odevzdání vysokého výkonu a je určen pro sportovní kola. (Maximální točivý moment v režimu turbo je 60Nm). Jeho dynamický projev zaujme výkonnou podporou v každém terénu.

Bosch Performance Cruise

Hlavní rozdíly oproti modelu Active jsou v dimenzování komponent. Systém pohonu Performance disponuje kratším dojezdem na jedno nabití, ale dynamičtějším projevem.

Performance Speed

Performance Cruise je výchozím motorem pro verzi SPEED, která umožňuje využívat asistence až do 45 km/h. Používání v silničním provozu a porodej kol s touto pohonnou jednotkou není v České republice povoleno. 

 

Performance CX

Nejnovější motor Performance CX disponuje nejvyšší hodnotou točivého momentu 75 Nm. Předurčení pro nejdrsnější jezdce MTB signalizuje již tvar pohonné jednotky s menším pouzdrem a matnou povrchovou úpravou. Jednotka poskytuje silné zrychlení a v turbo režimu, nejvyšší kroutící moment ze všech pohonných jednotek Bosch.

 

Motor Performance CX disponuje nejvyšší hodnotou točivého momentu 75 Nm

Ideální pro použití na enduro a DH kola. Jednotka zvládá dlouhodobé namáhání, přizpůsobí se velkým změnám v kadenci šlapání a širokému rozsahu sil působících na pedály. Zkušenosti z náročných testování v alpském terénu dokazují, že pohony CX jsou tím nejlepším, co na poli sportovních elektrokol existuje.  

 

 

 porovnání motorů Bosch pro elektrokola 2016

Z porovnání pohonných jednotek je zřejmé, že každá jednotka je předurčena pro jiné použití. Active pro dlouhý dojezd, Performance Speed pro nejvyšší asistovanou rychlost, Performance CX pro nejvyšší kroutící moment a pokud u modelu Performance Cruise není nic zvýrazněno, tak je to proto, že jeho předností je vyváženost točivého momentu ve všech režimech a především dimenzování součástí na tvrdší provoz. 

 

míra podpory pohonu Bosch

Není zcela jednoduché si představit, jak velká je například síla motoru 50Nm) Proto je v této tabulce vyčíslen poměr výkonu vynakládaného cyklistou a motorem.

Například v režimu ECO dodává motor Performance přesně poloviční výkon, než jaký dodává cyklista, nebo v režimu TOUR dodává motor Active stejný výkon, jako cyklista, tedy fifty-fifty atd.      

 

Ovládací panel

Ovládací panely Intuvia a Nyon k pohonu elektrokola Bosch

Elektropohon Bosch je dodáván se základním ovládacím panelem INTUVIA, nebo s "chytrým" panelem NYON. Výměna jednoho systému za druhý není uživatelsky možná, je třeba přeinstalovat SW a Bosch nerad tento úkon svěřuje do rukou běžných prodejců, natož uživatelům.

Popišme funkce, které nabízí INTUVIA.

Počítač Intuvia má vlastní akumulátor, takže můžeme zobrazovat hodnoty a měnit nastavení i když není umístěn na kole. Můžeme jej také dobíjet přes USB, například z počítače. Pokud je panel Intuvia v držáku na řídítkách, je jeho akumulátor dobíjen z hlavní baterie elektrokola.

Součástí displeje Intuvia je malý ovladač se čtyřmi tlačítky, který se montuje na řídítka do bezprostřední blízkosti rukojeti, tak aby bylo možno celý systém ovládat palcem bez pouštění řídítek. Ovladač má dvě tlačítka pro zvýšení, snížení, nebo vypnutí asistence, jedno tlačítko na ovládání zobrazení hodnot na displeji a jedno pro podporu při tlačení kola (WALK do 6 km/h) 

co nabízí ovládací panel Intuvia

 Intuvia zobrazuje:

 • okamžitou rychlost
 • průměrnou rychlost
 • maximální rychlost
 • denní vzdálenost
 • celkovou vzdálenost
 • hodiny
 • čas jízdy
 • předpokládaný dojezd v závislosti na zvoleném stupni asistence a aktuálním nabití akumulátoru
 • stupeň nabití akumulátoru
 • okamžitý výkon motoru
 • zobrazení kódu závady v případě, že se něco pokazí

Nový panel 2017

Pro rok 2017 představil Bosch nový display s integrovanými tlačítky. Jeho použitím se uvolní místo ve středu řídítek pro případnou montáž osvětlení,  držáku na telefon, nebo řídítkové brašny.

 Nový dispaly Bosch s integrovanými tlačítka

 Baterie  

Pro rok 2016 Bosch přidal ke dvěma stávajícím bateriím ještě jednu s kapacitou 500Wh (správně je ve Wh udávána práce a jednotlivé baterie mají kapacitu 8,2, 11 a 13,4 Ampérhodin)

Baterie Bosch 300, 400 a 500 Watthodin

 Porovnání parametrů baterií:

 

porovnání parametrů baterií Bosch

Jaký je dojezd na jedno nabití?

Výrobci v reklamních materiálech uvádějí dojez elektrokola na jedno nabití baterie většinou za ideálních podmínek. Uvedené číslo, nebo rozmezí je pak obvykle hodně vzdáleno od reality

Bosch ve své příručce k baterii udává hodnoty dojezdu za různých podmínek a pak také tzv. kombinovanou spotřebu (**Mix různých režimů asistence).

V následujících grafech jsou uvedeny dojezdy pro různé pohony, vždy ale pro baterii s kapacitou (energií) 400 Wh. Pro baterii 300Wh  bude dojezd  o 25% kratší a pro novou baterii 500Wh naopak cca o 25% delší. 

dojezd elektrokola s pohonem Bosch Active Cruise a baterií 400 Wh

 

dojezd elektrokola s pohonem Bosch Performance Cruise a baterií 400 Wh

 

dojezd elektrokola s pohonem Bosch Performance Speed a baterií 400 Wh

Pod pojmem ideální podmínky si představme krajinu bez kopců, asfaltový povrch, jezdce o hmotnosti pod 70kg, který umí řadit vhodné převody a pohybuje se průměrnou rychlostí 15 km/h.

Pod pojmem příznivé podmínky si představme lehce zvněný terén, cesty se zpevněným povrchem, jezdce s hmotností mezi 70-80kg, který volí správné převody a pohybuje se průměrnou rychlostí 20 km/h.

A nepříznivé podmínky jsou popsány jako horský terén, pneumatiky s hrubým dezénem, necitlivé řazení, jezdec o hmotnosti nad 85 kg, protivítr a průměrná rychlost 25 km/h (pro verzi Performance Speed 30 km/h)

 

Kalkulačka dojezdu 

Kromě zírání do tabulek a grafů doporučujeme vyzkoušet interaktivní kalkulačku dojezdu BOSCH

 

 

Nabíječky - Rychlá na doma a lehká na cesty

 

 

Domácí a cestovní nabíječka Bosch

Součástí kola s pohonem Bosch je nabíječka s výstupním proudem 4A, pomocí které nabijete baterii za dobu:

( první hodnota je nabití na 50%, druhá hodnota na 100% kapacity)

300 Wh: 1 hod /2,5 hod

400 Wh: 1,5 hod / 3,5 hod

500 Wh: 2 hod / 4,5 hod 

Hmotnost nabíječky je 800g

 

A zde jsou údaje pro cestovní nabíječku, která je uzpůsobena pro nabíjení prostřednictvím autozásuvky 12 V:

300 Wh: 2,1 hod / 5 hod

400Wh: 2,8 hod / 6,5 hod

500Wh: 3,5 hod / 7,5 hod

Hmotnost nabíječky je 500g. Tuto nabíječku lze dokoupit zvlášť. (Hodnoty jsou přibližné)

 

Nabíjejte na cestách

 

Vše, co jste chtěli vědět o elektrokolech

Koupit elektrkokolo v e-shopu

 

 

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení