KAMENNÁ PRODEJNA : Čistovická 499/54, Praha 6 (Mapa Google)
Otevřeno po-pá 10:00-18:00, ve čt do 20:00. Telefon prodejna: 725 729 111.
Středa 1.5., čtvrtek 2.5. a pátek 3.5. bude prodejna uzavřena.
Tel. servis 603 553 973, nebo 725 729 111, Servis ROCK SHOX jen 603 553 973.
Příjem zakázek do servisu prosím objednávejte lelefonicky předem.

Yamaha útočí - novinky pro rok 2017

Zatímco Bosch pro rok 2017 představil jen nový ovládací panel a prezentoval možnost připojení 16 wattového osvětlení, které zkracuje dojezd, Yamaha nenechala na kameni kámen.

Nová baterie 500Wh

Jestliže v roce 2016 Bosch přišel s výkonnější baterií, tak pro rok 2017 jsou v této oblasti pozice obou rivalů vyrovnány. Nová baterie Yamaha 500Wh je kompatibilní s původními 400Wh bateriemi.

Nový menší a lehčí motor

nový motor yamaha pro elektrokola

Yamaha vyvinula nový motor, který je o 13% menší a o 380 gramů lehčí a nyní váží neuvěřitelných 3100 gramů, opět méně, než nejlehčí Bosch. Uchycení motoru je kompatibilní s dřívějším systémem, redukci hmotnosti, vyšší tuhosti uložení klik přispěl i přechod ze čtyřhranu na systém duté osy Octalink.

Nový motor yamaha o 380g lehčí oproti předchozí verzi

Nový mód podpory EXPW

Režim podpory lze nyní nastavit v pěti módech a to:

EXPWH (320%) NOVINKA

HIGH (280%)

STD (190%)

ECO (100%)

ECO+ (50%)

údaje v závorce uvádí velikost přípomoci vzhledem k síle, kterou cyklista působí na pedály, (výkonu, kterým cyklista pohání kolo).  Pokud například v režimu ECO+ se cyklista podílí výkonem 100W, pak mu elektropohon přidává 50 wattů.

vyšší kroutí moment u elektropohonu Yamaha

Vyšší kroutící moment 80 Nmv režimu EXPW

V režimu EXPW má motor vyšší kroutící moment a sice 80Nm, v ostatních módech podpory je maximum 70Nm. 

Podpora vyšší kadence

Turisté většinou šlapou nízkou kadencí, obvykle 60-80 otáček za minutu, na tuto kadenci jsou obvykle optimalizovány i středové motory, výkonnostní cyklisté však šlapou kadencí vyšší, obvykle nad 100 otáček za minutu, nový pohon Yamaha PW-X poskytuje díky vylepšenému chlazení větší podporu i při vysokých otáčkách.

Vylepšený západkový mechanismus

Zmenšením zubů a přidáním dalších dvou západek se zkracuje až o 1/3 čas potřebný k "zabrání motoru" a spolu s vylehčením klíčových součástí přispívá k celkově lepší manévrovatelnosti s kolem. Jestliže v minulosti byly motory Yamaha považovány za nejrychleji reagující na cyklistovo šlapání, tak tato vlastnost byla ještě vylepšena. Motory Yamaha jsou vnímány, jako nezničitelné, je otázka, zda tomu tak bude i s těmi menšími zoubky.

 Yamaha PW-X vylepšený západkový mechanismus

Nový display a ovládací panel

 

nový ovládací panel a display Yamaha

Nový (pancéřovaný) display je napevno přišroubován kovovou objímkou na řídítka, odpadá starost s odnímáním displaye při odložení kola, asi řešení proti nenechavcům. Pokud ale pachatel odcizí celé kolo, nebude muset shánět nový display :( , jako doposud.

Co je dikutabilní, je umístění displaye vedle představce a je otázka, zda do něj cyklista při jízdě ve stoje nebude narážet kolenem.

Indikace stupně asistence pomocí ultrasvítivých diod

Haibike si na rok 2017 nechal vyrobit i display integrovaný do představce, tím se ušetří spousta místa na řídítkách, například na osvětlení, či držák telefonu, nebo řídítkovou brašnu. Dle sdělení výrobce budou k dispozici představce různých délek s dutinou pro display, takže nebude problém kolo přizpůsobit tělesným proporcím cyklisty.

Haibike display v představci

U levnějších modelů ( do 60 000,- korun)  však bude Haibike (šetřit se musí) používat jednodušší LED ovládací panel, (jen 3 módy asistence), uvažujeme o možnosti upgrade displaye na LCD u těchto modelů pro naše zákazníky.

led panel pro SDuro

Funkce displaye:

 • okamžitá rychlost
 • kapacita baterie
 • průměrná rychlost
 • maximální dosažená rychlost
 • denní vzdálenost
 • roční vzdálenost
 • dojezd
 • frekvence šlapání (kadence)
 • hodiny
 • stopky
 • zásuvka USB na dobíjení například telefonu (5V, 1A)

s novým displayem přichází i nový ovládací panel s ergonomičtějším rozložením tlačítek ve stylu MATRIX

 

 nový ovladač pro SDuro

 

Nový elektropohon Yamaha PW-X bude použit na kolech HAIBIKE SDuro 2017 ( kat 5.0 a vyšších ), která již teď (1.8.2016) máme objednána. Obvyklá dodací lhůta je několik měsíců. Nabídka kol Haibike je široká a není běžné v Česku nabízet všechny modely. Pokud máte zájem o předobjednání elektrokola Haibike na sezónu 2017, napište nám, zajistíte si tak kolo dle Vašich představ a navíc u nás získáte zajímavé výhody.  

 

 

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení