Kamenná prodejna: Čistovická 499/54, Praha 6. Otevřeno Po-Pá 11:00 - 18:00, ve čtvrtek do 20:00, tel. 725 729 111  
Veškerý servis kol prosím objednávejte na 603 553 973.

Brzdový set Chariot Cougar

Brzdový set k běžeckému a in-line setu od roku 2010 (JIŽ SE NEVYRÁBÍ !)

Brzdový set k běžeckému a in-line setu od roku 2010  (JIŽ SE NEVYRÁBÍ !)

 Určen pro přívěsy Cougar s nejnovější variantou systému VersaWing™ (od roku 2010) Nelze připevnit na starší vozíky. Set je tvořen rámem z hliníkové slitiny nesoucím čelisťovou brzdu, který pomocí dvou šroubů přišroubujete do připravených otvorů křidélek VersaWing™ a zajistíte dvěma závlačkami. Umístění setu má dvě polohy.

 

V případě použití jogging setu jej vyklopíte dopředu (zajistíte závlačkami) a můžete používat brzdu. Montáž brzdové páky na madlo usnadňuje rozevíratelná objímka. Pokud brzdový set nepoužíváte, jednoduše uvolníte závlačky a zaklapnete jej do polohy pod přívěsem.


Naše zkušenosti:
Brzdový set využijete zejména na in-line bruslích, kdy je potřeba náhle snížit rychlost, nebo zastavit. Osvědčil se nám integrovaný blatníček i páčka na brzdové čelisti umožňující při vkládání 16“ kolečka čelist rozevřít. Je třeba podotknout, že účinnost čelisťové brzdy je nesrovnatelně nižší než bubnové brzdy u přívěsu Chariot CX.
 

Jak poznám, zda mám model od roku 2010

Jak poznám, zda mám model od roku 2010

Od roku 2010 jsou křidélka wersa wings upravena tak, že pod čtyřhrannou dírou na ramena joggingového setu je žlábek (se dvěma otvory pro šroub a závlačku), do kterého se vkládá rám brzdového setu, viz šipka.

Pokud křidélka neobsahují žlábek, máte vozík vyrobený do roku 2009.

brzdový set na vozíky do roku 2009

brzdový set na vozíky do roku 2009

 

Před rokem 2010 se používal brzdový set, který se připevňoval přímo na ramena joggingového setu pomocí dvou "rychloupínáků". Tento set lze použít i na vozíky Cougar vyrobené v současné době.

 

 

Brzdový set THULE od 2014

Brzdový set THULE od 2014

Z důvodů mně nepochopitelných, firma Thule opustila promyšlené řešení brzdového setu 2010 a od roku 2014 nabízí pouze  brzdový set původní konstrukce (2009), jen v novém obalu. Tento set je vylepšen v tom, že je univerzální jak pro jednomístné, tak dvoumístné vozíky Cougar všech modelových roků.

Jak zasíláme kola ?

před odesláním kolo vybalíme, sestavíme, seřídíme a pak znovu částečně rozebereme a zabalíme do krabice

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info