KAMENNÁ PRODEJNA : Čistovická 499/54, Praha 6 (Mapa Google)
Otevřeno po-pá 10:00-18:00, ve čt do 20:00. Telefon prodejna: 725 729 111.
Tel. servis 603 553 973, nebo 725 729 111, Servis ROCK SHOX jen 603 553 973.
Příjem zakázek do servisu prosím objednávejte lelefonicky předem.

Brzdový set Chariot Cougar

(JIŽ SE NEVYRÁBÍ !)

Určen pro přívěsy Cougar s nejnovější variantou systému VersaWing™ (od roku 2010) Nelze připevnit na starší vozíky. Set je tvořen rámem z hliníkové slitiny nesoucím čelisťovou brzdu, který pomocí dvou šroubů přišroubujete do připravených otvorů křidélek VersaWing™ a zajistíte dvěma závlačkami. Umístění setu má dvě polohy.

 

Upozornění:
Stránky o cyklopřívěsech neaktualizujeme, neboť vozíky a náhradní díly k nim už jen doprodáváme. Stránky jsme vytvořili v letech 2009-2017, kdy jsme se cyklovozíkům aktivně věnovali a vyráběli k nim vlastní příslušenství. Texty jsme nesmazali, neboť podle našeho názoru obsahují užitečné informace. Děkujeme za pochopení.

 

V případě použití jogging setu jej vyklopíte dopředu (zajistíte závlačkami) a můžete používat brzdu. Montáž brzdové páky na madlo usnadňuje rozevíratelná objímka. Pokud brzdový set nepoužíváte, jednoduše uvolníte závlačky a zaklapnete jej do polohy pod přívěsem.


Naše zkušenosti:
Brzdový set využijete zejména na in-line bruslích, kdy je potřeba náhle snížit rychlost, nebo zastavit. Osvědčil se nám integrovaný blatníček i páčka na brzdové čelisti umožňující při vkládání 16“ kolečka čelist rozevřít. Je třeba podotknout, že účinnost čelisťové brzdy je nesrovnatelně nižší než bubnové brzdy u přívěsu Chariot CX.
 

Jak poznám, zda mám model od roku 2010

Jak poznám, zda mám model od roku 2010

Od roku 2010 jsou křidélka wersa wings upravena tak, že pod čtyřhrannou dírou na ramena joggingového setu je žlábek (se dvěma otvory pro šroub a závlačku), do kterého se vkládá rám brzdového setu, viz šipka.

Pokud křidélka neobsahují žlábek, máte vozík vyrobený do roku 2009.

brzdový set na vozíky do roku 2009

brzdový set na vozíky do roku 2009

 

Před rokem 2010 se používal brzdový set, který se připevňoval přímo na ramena joggingového setu pomocí dvou "rychloupínáků". Tento set lze použít i na vozíky Cougar vyrobené v současné době.

 

 

Brzdový set THULE od 2014

Brzdový set THULE od 2014

Z důvodů mně nepochopitelných, firma Thule opustila promyšlené řešení brzdového setu 2010 a od roku 2014 nabízí pouze  brzdový set původní konstrukce (2009), jen v novém obalu. Tento set je vylepšen v tom, že je univerzální jak pro jednomístné, tak dvoumístné vozíky Cougar všech modelových roků.

 

V současné době se již brzdový set pro Cougar nevyrábí, když budete mít štěstí, objevíte jej v bazaru. 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení