KAMENNÁ PRODEJNA : Čistovická 499/54, Praha 6 (Mapa Google)
Otevřeno po-pá 10:00-18:00, ve čt do 20:00. Telefon prodejna: 725 729 111.
Tel. servis 603 553 973, nebo 725 729 111, Servis ROCK SHOX jen 603 553 973.
Příjem zakázek do servisu prosím objednávejte lelefonicky předem.

Chinook

Pro rok 2013 přichází firma Thule (ano od loňského roku je značka Chariot pod křídly světoznámého výrobce autonosičů Thule group) s novinkou a sice cyklovozíkem Chinook.

Upozornění:
Stránky o cyklopřívěsech neaktualizujeme, neboť vozíky a náhradní díly k nim už jen doprodáváme. Stránky jsme vytvořili v letech 2009-2017, kdy jsme se cyklovozíkům aktivně věnovali a vyráběli k nim vlastní příslušenství. Texty jsme nesmazali, neboť podle našeho názoru obsahují užitečné informace. Děkujeme za pochopení.

 

Cyklovozík Chariot Chinook je první z nové řady URBAN

Cyklovozík Chariot Chinook je první z nové řady URBAN.

Cyklovozík Chariot Chinook je první z nové řady URBAN.

Tato řada je navržena pro rodiny, jež chtějí naplno využívat možnosti, které jim nabízí život ve městě, a nebýt přitom nijak omezováni při výletech do přírody. Cyklokočárek Chinook kombinuje výhody městských modelů Captain a sportovních vozíků řady X-COUNTRY, Cougar a CX.

Na rozdíl od co nejjednodušší konstrukce předchozích cyklovozíků z řady X-COUNTRY a TOURING (madlo a dílčí sety „zasunout a zajistit závlačkami") disponuje cyklokočárek Chinook hned několika novými sofistikovanými řešeními:

Polohovatelná sedačka

Všem dosud vyráběným cyklovozíkům byla vytýkána právě absence polohovatelné sedačky Chinook tuto nevýhodu řeší, sedačka má dvě polohy, opěradlo ce vyklápí ze zadní části vozíku, nad ním je moskytiéra přes kterou se v případě potřeby dá přetáhnout nepromokavý kryt. Pod sedačkou je umístěn výsuvný „podnožník".

Přední nafukovací vícefunkční kolečko

Přední nafukovací vícefunkční kolečko

Má 3 polohy. V první z nich má funkci kočárkového kolečka. Vidlice kolečka se může se otáčet kolem své osy a tato poloha je ideální pro chůzi po chodníku. V druhé poloze je vidlice kolečka otočena dopředu a v této poloze zajištěna. Ideální pro běh a případně in-line bruslení. Tady je na místě upozornit, že Chinook nemá provozní brzdy na zadních kolech, jako model Chariot CX, ani není k dispozici brzdový set, jako v případě modelu Chariot Cougar, Chinook má brzdy pouze parkovací. Poslední polohu zaujme kolečko v případě, že k vozíku připevníme cykloset a připojíme za jízdní kolo. V tom případě pomocí důmyslného mechanismu vidlici kolečka sklopíme pod přední část přívěsu, kde zůstane zajištěna a to i v případě, že cyklovozík složíme například do kufru auta. Kolečko lze také zcela oddělit od vozíku například při použití lyžařského setu.

Skládání cyklokočárku

Dalším sofistikovaným řešením je skládání celého vozíku pomocí jednoho tlačítka na rukojeti.

Dalším sofistikovaným řešením je skládání celého vozíku pomocí jednoho tlačítka na rukojeti. Po jejho stlačení se sklopí madlo a celá konstrukce se složí. Tento patentovaný systém se nazývá ezFold™ 

Příslušenství

Cykloset

Cykloset

Jedná se o tvarovanou tyč z hliníkové slitiny, kterou pomocí speciálního kloubu s pojistnou závlačkou připevníte k rámu svého kola. Z kočárku v mžiku uděláte cyklopřívěs za kolo.Součástí cyklosetu je kromě již zmíněné tyče:

bezpečnostní rychloupínací táhlo (prodloužené o 10mm)
sada odrazek do výpletů kol
závěs (hitch) neboli jamka připojovacího kloubu, bezpečnostní praporek.

Příčná tyč a neb Thule se nezapře

Příčná tyč a neb Thule se nezapře

Již při prvním pohledu na tu věc je zřejmé, že světově proslulý výrobce střešních autonosičů umístil na cyklovozík příčník, jaký jsme zvyklí vídat na střechách aut. Na příčník můžete umístit:
autosedačku (autosedačka lze použít pouze ve spojení s vozíkem Chinook), nebo střešní nosič, nebo konzoli s organizerem, případně multifunkční držák.
(na obrázku je příčná tyč pro modely CX a Cougar, kterou lze dokoupit, Chinook ji má integrovanou v konstrukci vozíku)

Adaptér na dětskou sedačku

Adaptér na dětskou sedačku

K dispozici pouze pro model Chinook, doporučujeme jej používat jen na vycházky. použijete-li Adaptér na autosedačku, můžete dítě jednoduše přenést z auta do vozíku a vydat se na cestu. Navíc dítě můžete posadit čelem k sobě a lépe s ním komunikovat. Adaptér je kompatibilní s většinou typů dětských autosedaček a jeho montáž na cyklovozík Chinook je velmi snadná.

Střešní Nosič

Střešní Nosič

Díky střešnímu nosiči získáte další úložný prostor na praktickém místě. Nosič se montuje na příčnou tyč. Aby nebyla porušena stabilita vozíku, je doporučené zatížení nosiče jen 2,3 kg, čemuž nerozumím, neboť do stejného místa se montuje autosedačka s dítětem o nesrovnatelně vyšší hmotnosti. Výrobce má zřejmě na mysli použití střešního nosiče v režimu cyklopřívěs, kde je toto nízké doporučené zatížení opodstatněné. Nosič má velkou kapsu na zip, přihrádku na mobil a síťované víko.

Konzola s organizérem

Konzola s organizérem


Díky této konzoli s držákem na láhev a šikovnou kapsičkou na zip, kam se vám vejdou klíče, mobil a další nezbytnosti, budete mít na procházce volné ruce a nebudete se muset bát, že někde něco zapomenete.
Multifunkční držák

Multifunkční držák má stejný průměr jako řídítka kola, takže na něj velmi snadno upevníte krokoměr, sporttester, mobilní telefon, zvonek i světlo na kolo – cokoli budete potřebovat.

Technická data

Jednomístné provedení

Počet dětí 1
Hmotnost vozíku 16 kg
Nosnost 37 kg
Rozměry ve složeném stavu 78x65x39 cm
Šířka pro průchod dveřmi 65 cm


Dvoumístné provedení
Počet dětí 1 nebo 2
Hmotnost vozíku 18 kg
Nosnost 45 kg
Rozměry ve složeném stavu 78x75x39 cm
Šířka pro průchod dveřmi 80 cm

Shrnutí

  Chinook je kočárek do města + vozík na jogging + cyklopřívěs se systémem odpružení CAS™

Chinook je kočárek do města + vozík na jogging + cyklopřívěs se systémem odpružení CAS™

 

Pro bezpečnost dětí

•Skelet z hliníkových trubek poskytující ochranu při převrácení
•Reflexní materiál 3M
•Pětibodový bezpečnostní pás s měkkým polstrováním

Pro větší pohodlí dítěte

•Plně či částečně odepínací bočnice pro účinnou regulaci větrání
•Moskytiéra v přední části
•Kryt proti povětrnostním vlivům
•Sluneční clona,
•tónovaná okénka
•Polstrovaná sedačka
•Polstrované bezpečnostní popruhy
•Integrovaný prostor na přilbu
•Polohovatelná sedačka

Pro snadné používání
•Nastavitelná rukojeť
•Otočné přední kolo s možností aretace
•Rychloupínací zadní kola
•Parkovací brzda
•Technologie VersaWing™
•Úložný prostor na zadní straně
•Patentovaný systém skládání ezFold™

Praktické doplňky
•Držáky Click n’ Store ™
•příčník á la THULE
•Adaptér na autosedačku
•střešní nosič,
•konzole s organizerem,
•multifunkční držák na osvětlení

Doplňkové sety
•cykloset,
•lyžařský set
(cykloset a lyžařský set nejsou kompatibilní s vozíky Cougar a CX) 

 Chinook je ideální volba pro aktivně sportující rodiče

Třetí kolo v ceně.
U všech předchozích modelů Chariot bylo nutné třetí kolo pro Jogging, nebo set kočárkových koleček dokoupit jako volitelné příslušenství. U Chinooku je nejen v ceně vozíku, ale navíc plní funkci dvou setů ( jogging setu a kočárkového setu) a sklopené pod vozíkem nebude překážet při použití za jízdním kolem.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení