KAMENNÁ PRODEJNA : Čistovická 499/54, Praha 6 (Mapa Google)
Otevřeno po-pá 10:00-18:00, ve čt do 20:00. Telefon prodejna: 725 729 111.
Tel. servis 603 553 973, nebo 725 729 111, Servis ROCK SHOX jen 603 553 973.
Příjem zakázek do servisu prosím objednávejte lelefonicky předem.

Síťka proti prachu Chariot

Síťka proti prachu TESA (do roku 2013)

Síťka proti prachu TESA (do roku 2013)

Představte si, že jste dítě jedoucí v přívěsu za kolem, sedíte ve výšce půl metru nad zemí a jak od předního, tak od zadního kola vašeho rodiče odletují drobné kamínky, bláto a prach. Ty větší než 1 mm zachytí originální moskytiera, ale všechno ostatní vám padá na obličej, do očí a co je nejhorší, všechno to svinstvo vdechujete... 

Pokud Vám osud Vašeho dítěte není lhostejný, pak pro vás vyrábíme protiprachovou síťku pro dětské přívěsy CROOZER a CHARIOT. 

Upozornění:
Stránky o cyklopřívěsech neaktualizujeme, neboť vozíky a náhradní díly k nim už jen doprodáváme. Stránky jsme vytvořili v letech 2009-2017, kdy jsme se cyklovozíkům aktivně věnovali a vyráběli k nim vlastní příslušenství. Texty jsme nesmazali, neboť podle našeho názoru obsahují užitečné informace. Děkujeme za pochopení.

 (převzato z: www.proalergiky.cz :  ...okenní síť proti pylu zadrží 87% i těch nejmenších pylových zrn...- patent: speciální textilní struktura odpuzující pyl .... jednoduché čištění.... opakované použití....- životnost až 3 roky při použití maximálně 12 týdnů v roce .....- navíc ochrana před dotěrným hmyzem bez použití chemických prostředků.

Vyzkoušeno: Síť vyzkoušena testováním v praxi - dokonce ani velmi malé částečky pylu nemají šanci. Praktický test nadace Německá pylová informační služba (Deutscher Polleninforma¬tionsdienst – PID), prováděný za běžných životních podmínek, přesvědčivě dokazuje efektivitu Tesa sítě proti pylu. Dvě místnosti s otevřenými okny byly několik měsíců vystaveny volně poletujícímu pylu. Jedna místnost byla chráněna Tesa sítí proti pylu, druhá nikoliv. Výsledek: bylo zachyceno 87 %* částeček pylu!

*Zdroj: nadace Německá pylová informační služba

 

Síťka je obroubena, bočními lemy je protažena guma, která síťku napíná a umožňuje v parném letním počasí síťku částečně shrnout a zajistit tak maximální ventilaci pod střechou přívěsu (nejvíce nečistot se do prostoru přívěsu dostává ve spodní části) a ve spodní části je síťka tvarově shodná s maskou přívěsu a proti sesmeknutí ji drží guma. Do síťky je všito okénko zajišťující výhled dopředu a kontakt mezi dítětem a rodičem. Proti poškození síťky suchými zipy přívěsu je v krajích síťky zhotovena podšívka. Síťku lze napnout přímo na přední část otevřeného přívěsu, případně je možné přes ní napnout původní moskytiéru, čímž se nepatrně zmenší přívod vzduchu, ale přívěs si zachová původní design.

Naše zkušenosti:
Zprvu jsme si ani neuvědomili, že síťka poskytuje ochranu i proti klíšťatům.
Nevýhoda: Síťka se velmi pracně čistí od bodláků. 

Konec pylových sítí v Čechách?

Konec pylových sítí v Čechách?

Je nám líto, ale německá firma TESA ukončila výrobu pylové sítě, která byla základním materiálem pro výrobu protipylových sítěk pro vozíky Croozer a Chariot. Dozvěděli jsme se to v době, kdy již nebylo možné se předzásobit. Z tohoto důvodu doprodáme síťky , které máme skladem a dokud nezajistíme jiný materiál stejných vlastností, síťky vyrábět nebudeme.

2014 Nový materiál Polltex

2014 Nový materiál Polltex

 

Od roku 2014 vyrábíme protipylové síťky z materiálu POLLTEX, který má podobné vlastnosti, jako původně používaná síťovina TESA.

Narozdíl od jemné bílé pleteniny TESA je nový materiál černé barvy, je tenčí, pevnější a průhlednější. Přestože velikost ok je větší, výrobce materiálu POLLTEX uvádí podobné výsledky jako TESA   

Na obr. je vidět detail síťky používané výrobcem vozíků Croozer a detail materiálu používaného k výrobě protipylových sítěk od roku 2014.

Účinnost

Účinnost

Síťovina Polltex je primárně určena alergikům pro montáž do oken.

 

Výsledky testů pocházejí z měření, které během pylové sezóny porovnávalo množství pylu ve dvou stejných místnostech s otevřenými okny, kde jedno z oken bylo opatřeno síťí Polltex a druhé nikoliv. 

Certifikát

síťky proti prachu

0 položek

Upozornění:

Výrobu protipylových sítěk jsme ukončili. 

V nabídce jsou jednotlivé poslední kusy, které sloužily jako vzorky pro výrobu.

pokud se rozhodnete pro výrobu vlastními silami, mohl by vám pomoci následující NÁVOD.

Prohledat výsledky filtru fulltextem

Zobrazit:

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení