KAMENNÁ PRODEJNA : Čistovická 499/54, Praha 6 (Mapa Google)
Otevřeno po-pá 10:00-18:00, ve čt do 20:00. Telefon prodejna: 725 729 111.
Tel. servis 603 553 973, nebo 725 729 111, Servis ROCK SHOX jen 603 553 973.
Příjem zakázek do servisu prosím objednávejte lelefonicky předem.

Brzdový set pro Croozer - problémy

Brzdový set pro Croozer

Pro modely CROOZER je k dispozici brzdový set na přední šestnáctipalcové kolo (jogger). Brzdění je realizováno čelisťovou brzdou podobnou té, co se před mnoha lety používala na skládacích kolech. Dlouhý pružný lanovod má za následek ztrátu energie nutnou k brzdění.

Croozer má těžiště velmi blízko zadní nápravě, kola jsou narozdíl od Chariota umístěna téměř pod sedadlem dítěte. Téměř veškerá hmotnost vozíku s dítětem je tak přenášena jen na zadní kola.

Přední šestnáctipalcové kolo není téměř vůbec zatíženo a pro brzdění nemá tedy dostatečnou adhezi k povrchu. 

K eliminaci tohoto stavu máte podle návodu při brzdění nadzvedávat přívěs, aby bylo přední kolo více zatěžováno. NO COMMENT. Je pravdou, že již dva zákazníci nám brzdový set po zakoupení znechuceni vrátili. Z tohoto důvodu jsme tento brzdový set vyřadili z naší nabídky. Navíc v návodu ke Croozeru v kapitole 6. Použití vozíku pro Jogging je na straně 25 následující věta: "Inline bruslení s Joggerem není doporučeno".

Pokud uvažujete o použití přívěsu na in-line bruslení, je jediným modelem, který zaručuje spolehlivé a bezpečné brzdění CHARIOT CX (na dvacetipalcových kolech vybavený bubnovými brzdami s centrálním ovládáním jednou brzdovou pákou na rukojeti). 

Upozornění:   od roku 2013 dovozce nedovezl žádné brzdové sety, takže je nejsme schopni opatřit.

Dopis od našeho zákazníka

Brzdový set pro vozíky Croozer má i své spokojené uživatele, od jednoho z nich jsem obdržel dopis, který jsem zde okopíroval v plném znění. Nicméně brzdový set pro Croozer v naší nabídce nemáme. TF.

"Dobrý den,

rád bych Vám jen sdělil několik informací k vozíku Croozer.

Zakoupili jsme u Vás před dvěma měsíci jednomístnou variantu, s odpružením a síťkou, a pějeme na něj jen samou chválu. Používáme ho (vzhledem k tomu, že potomkovi ještě není ani půl roku) zatím jen na běh a inlajny, tedy na rovném asfaltu a s autosedačkou. Pro hladší jízdu ale nechávám odpružení v akci, a i tak jsou manévrovací schopnosti vozíku v pohodě.

Kvůli inlajnům jsme dokoupili brzdu, přestože od jejího použití odrazujete a ani ji nemáte v prodeji. Po cca hodině pokusů o její vyladění se mi ji podařilo nastavit tak, že zastaví vozík plus cca 9-ti kilový náklad plus rozjetého bruslaře rychleji, než by rozjetý bruslař zastavil sám bez vozíku (pokud by nebrzdil pádem). Přizvednutím držadla (což není nijak obtížný ani nelogický počin, protože tlačící osoba při brždění vyvíjí tlak na držadlo, a jde jen o to, zda vzhůru či dolů) se brzdná dráha ještě zkracuje - u vyšších rychlostí dokonce hrozí smyk předního kola při příliš "tvrdém" brždění. Účinnost brzdy je tedy více než dostatečná, i ve sjezdech snadno dobrzdí to, s čím by měl "sólový" bruslař problémy. Tudíž se domnívám, že i při těžším nákladu bude brzda s inlajny skvěle spolupracovat.

A k tomu nastavení - bylo jen třeba namontovat brzdu přesně obráceně, než je uvedeno v návodu, tedy lícem nahoru. Jen v této poloze je možné vyladit brzdové špalíky tak, aby skutečně brzdily a v klidové poloze neškrtaly o plášť. Páka se pak kvůli délce bovdenu musí namontovat naopak lícem dolů, což není problém. Montáž a demontáž brzdy při převážení vozíku je rychlá a snadná. Brzdu ke Croozeru tedy vřele doporučuji!

Věřím, že se tyto informace mohou hodit Vašim současným i potenciálním zákazníkům a že vedle Vašich "vychytávek", jako je např. skvělé odpružení, můžete bez obav nabízet i brzdový set.

S přátelským pozdravem


Tomáš B."

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení