KAMENNÁ PRODEJNA : Čistovická 499/54, Praha 6 (Mapa Google)
Otevřeno po-pá 10:00-18:00, ve čt do 20:00. Telefon prodejna: 725 729 111.
Tel. servis 603 553 973, nebo 725 729 111, Servis ROCK SHOX jen 603 553 973.
Příjem zakázek do servisu prosím objednávejte lelefonicky předem.

Pylová síťka pro vozíky Croozer a Chariot

Moskytiéra

Moskytiéra

 

„Moskytiéra chrání dítě před prachem a hmyzem..."
Už po první vyjížďce, kdy naše dítě připomínalo horníka právě vyfárajícího z hlubinného dolu, nám bylo jasné, že to není pravda. Moskytiéra má oka o velikosti cca 2 milimetry. I při jízdě na suchém asfaltovém povrchu měl náš Kubík prach v obličeji a očích. Nejdříve jsem se pokoušel připevnit zadní blatník tak aby sahal až k zemi, později jsem zkoušel před Croozer připevnit část deštníku jako štít. Bezvýsledně...

 

Někteří rodiče začali používat trvale pláštěnku (jak uvařit své dítě snadno a rychle), někteří tuto věc neřeší s tím, že po příchodu z pískoviště jsou děti mnohem špinavější. Pak mi jeden nastávající rodič poradil, že existuje protipylová síť do oken pro alergiky (děkuji!). Zjistil jsem, že protipylovou síť lze koupit v obchodních řetězcích GLOBUS a BAUMAX (kvalitní výrobek německé fy. TESA 130x 150 cm za cca 1000,-kč), nebo v řetězci HORNBACH (náhražka připomínající papír 2ks 150x150 cm za 400 kč).

 

Síťka proti prachu, pylu, klíšťatům

První síťku jsem připevnil pomocí suchých zipů na vnitřní stranu moskytiéry, ale náš syn velmi brzy našel zálibu v jejím strhávání. Druhý model síťky je připevněn pomocí dvou pružných lan (gumicuků) protažených v bočních lemech, může být pod moskytiérou, nebo ji může nahradit. Potom je účinnější větrání, ale utrpí design Croozeru. V parném létě lze síťku nahoře trochu shrnout, čímž vznikne průduch pro dokonalé větrání. Do síťky jsem všil okénko z fólie z měkčeného PVC .

Problém s prachem vyřešen.

 

 

V současné době pro nás síťky vyrábí v profi kvalitě paní krejčová, která si tak dlouho pohrávala s jednotlivými detaily, až dokázala můj původní výrobek dovést k naprosté dokonalosti.

Pro nezanedbatelný zájem jsme rozšířili výrobu sítěk i pro přívěsy Chariot, modely COUGAR a CX. 

Zprvu jsme si ani neuvědomili, že síťka poslouží zároveň jako sluneční clona a poskytuje ochranu i proti klíšťatům. Nevýhoda: Síťka se velmi pracně se čistí od nečistot a bodláků. 

Konec pylových sítí V Čechách?

Konec pylových sítí V Čechách?

Je nám líto, ale německá firma TESA ukončila výrobu pylové sítě, která byla základním materiálem pro výrobu protipylových sítěk pro vozíky Croozer a Chariot. Dozvěděli jsme se to v době, kdy již nebylo možné se předzásobit.

Z tohoto důvodu doprodáme síťky , které máme skladem a dokud nezajistíme jiný materiál stejných vlastností, síťky vyrábět nebudeme.

2014 Nový materiál Polltex

2014 Nový materiál Polltex

 

Od roku 2014 vyrábíme protipylové síťky z materiálu POLLTEX, který má podobné vlastnosti, jako původně používaná síťovina TESA.

Narozdíl od jemné bílé pleteniny TESA je nový materiál černé barvy, je tenčí, pevnější a průhlednější. Přestože velikost ok je větší, výrobce materiálu POLLTEX uvádí podobné výsledky jako TESA   

Na obr. je vidět detail síťky používané výrobcem vozíků Croozer a detail materiálu používaného k výrobě protipylových sítěk od roku 2014.

Účinnost

Účinnost

Síťovina Polltex je primárně určena alergikům pro montáž do oken.

 

Výsledky testů pocházejí z měření, které během pylové sezóny porovnávalo množství pylu ve dvou stejných místnostech s otevřenými okny, kde jedno z oken bylo opatřeno síťí Polltex a druhé nikoliv. 

Nová protipylová síťka pro Croozer

Nová protipylová síťka pro Croozer

 

Narozdíl od bílé pleteniny TESA je nový materiál tenčí, pevnější a průhlednější, není třeba do síťky všívat okénko a proto jsme snížili cenu a navíc síťku opatřili svislými reflexními pruhy.

Certifikát

síťky proti prachu

0 položek

Upozornění:

Výrobu protipylových sítěk jsme ukončili. 

V nabídce jsou jednotlivé poslední kusy, které sloužily jako vzorky pro výrobu.

pokud se rozhodnete pro výrobu vlastními silami, mohl by vám pomoci následující NÁVOD.

Prohledat výsledky filtru fulltextem

Zobrazit:

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení