KAMENNÁ PRODEJNA : Čistovická 499/54, Praha 6 (Mapa Google)
Otevřeno po-pá 10:00-18:00, ve čt do 20:00. Telefon prodejna: 725 729 111.
Tel. servis 603 553 973, nebo 725 729 111, Servis ROCK SHOX jen 603 553 973.
Příjem zakázek do servisu prosím objednávejte lelefonicky předem.

Opora ramen a hlavy do vozíku Croozer

Miminkovník nestačí aneb druhý rok v Croozeru

Miminkovník nestačí aneb druhý rok v Croozeru

V okamžiku kdy miminkovník, nebo autosedačka jsou příliš malé a odstraníte je zjistíte, že základní sedačka Croozeru je zase příliš velká (vždyť je univerzální 0-5 let).

Pokud roční dítě usne (správně upoutané pětibodovým bezpečnostním pásem), většinou dojde k vytočení těla do oblouku a hlava rázem nepohodlně visí na stranu.

Částečně pomůže podložení hlavy polštářkem, jenže za chvíli má dítě hlavu na opačné straně a polštářek u nohou...

 

Pokud vlastníte Croozer od roku výroby 2010, je to jasné:

Zcela nová vložka pro děti od 10 do 20 měsíců - opora hlavy a trupu

řeší tento problém beze zbytku (jednoduše rozpojíte bezpečnostní pásy vložíte vložku, která zmenší prostor pro dítě, které potom sedí rovně a nedeformuje si páteř). Součástí vložky je „ušák“ – výškově stavitelná opora hlavy, kterou nahradíte polštářek za hlavou dítěte a lze ji na suchých zipech svisle posouvat podle výšky dítěte.

 opora hlavy a trupu pro vozík Croozer

Vložka nepasuje do starších přívěsů Croozer, protože tyto nemají rozpojitelný bezpečnostní pás, chybí tedy přezky, též neobsahují dodatečné polstrování pásů a přezek a v neposlední řadě suché zipy na opoře hlavy nekorespondují se suchými zipy na sedačce Croozeru.

 Pokud ale vlastníte Croozer do roku výroby 2009, můžete použít vložku Chariot BABY SUPPORTER (10-20 měsíců). Od března 2010 je k dispozici nový model a proto jsme nelenili a vložku vyzkoušeli do Croozera 2007. Díky variabilitě suchých zipů zejména na části opory hlavy lze tuto vložku umístit právě do starších Croozerů. 

Opora hlavy lze pro menší děti připevnit na svislé části nadramenních pásů našitých na sedačce Croozeru, nebo pro děti větší z části připevnit na nadramenní pásy a z části na suché zipy našité na síťce nad sedačkou (namísto původního polštářku).

 

 

Pokud přeštípnete plastové kroužky držící bezpečnostní pásy nad rameny a nahradíte je například kroužky od klíčů (jen pozor na případnou alergii na nikl) pak získáte i u starého Croozera zcela rozpojitelné pásy a budete je moci provléknout oky břišní části opory trupu. Vložka je prvotně určena pro přívěsy Chariot, proto pro tohle " harakiri " :) neexistuje originální návod. Snad Vám poslouží ten náš.

 

A takhle to vypadá v reálu: ( foto se svolením maminky)

opora hlavy a trupu do vozíku Croozer 737 

 ALTERNATIVNÍ ŘEŠENÍ

Naši přátelé stočili 2 polštáře do ruliček, omotali tkaničkami a obložili Terezku ze Čtyřkol. V zimě na lyžích to fungovalo, na léto by to chtělo něco prodyšnějšího. Terezce z Třebíče zase rodiče vyrobili postranní „airbagy“ .
 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení