KAMENNÁ PRODEJNA : Čistovická 499/54, Praha 6 (Mapa Google)
Otevřeno po-pá 10:00-18:00, ve čt do 20:00. Telefon prodejna: 725 729 111.
Tel. servis 603 553 973, nebo 725 729 111, Servis ROCK SHOX jen 603 553 973.
Příjem zakázek do servisu prosím objednávejte lelefonicky předem.
Plánovaná dovolená 29.7. - 11.8.

Přívěs nebo sedačku pro dítě?

Přívěs, nebo sedačku?

 

Základní otázky jsou:

 

1.Jaký je věk dítěte?

2.Jak dlouhou dobu budu s dítětem trávit na kole?

3.V jakém prostředí se budeme pohybovat?

4.Jaký bude mít dítě komfort ?

5.Jaká jsou rizika?

Upozornění:
Stránky o cyklopřívěsech neaktualizujeme, neboť vozíky a náhradní díly k nim už jen doprodáváme.
Stránky jsme vytvořili v letech 2009-2017, kdy jsme se cyklovozíkům aktivně věnovali a vyráběli k nim vlastní příslušenství.
Texty jsme nesmazali, neboť podle našeho názoru obsahují užitečné informace. Děkujeme za pochopení.

 

1. Věk

 • Sedačku mohou používat děti, které již mohou samy dlouhodobě sedět a jejichž páteř je již zcela vyvinuta – tedy ne dříve než ve věku cca. 18 měsíců
 • Přívěs - díky speciálním bezpečnostním sedačkám pro děti do 10 měsíců věku a oporám hlavy a trupu od 10 do 20 měsíců věku, které lze dokoupit jako příslušenství, můžete bez obav vozit miminko od novorozeneckého věku. (za kolem dopručeno od 5 měsíců).

 

2. doba jízdy

 • V sedačce se po krátké době dítě začne nudit, nemá možnost si s čímkoli hrát, neboť jakékoli hračky po chvilce letí na zem. Pokud dítě usne, klimbající hlava na prsou znepříjemňuje spánek a hrozí omezení dechu dítěte, v případě projetí nerovností na vozovce hrozí zranění krční páteře.
 • V přívěsu si dítě může hrát se svými oblíbenými hračkami. Pokud dítě usne, podepřete mu hlavu polštářkem nebo použijte speciální oporu pro hlavu a ramena a máte jistotu, že spí pohodlně a bezpečně.

 

3. Prostředí

 • V sedačce je dítě vystaveno všem nepříznivým vlivům prostředí, dítě není chráněno proti prachu, hmyzu a poškrábání (např. od větví stromů a keřů).
 • V přívěsu - moskytiéra chrání dítě před velkými částicemi prachu, částečně před hmyzem, pevná konstrukce dítě chrání před poškrábáním. Speciální síťka proti pylu, jemnému prachu i klíšťatům. V případě, že začne pršet, není nic jednoduššího, než překrýt čelní část přívěsu folií a dítě zůstane v suchu.

 

4. Komfort

 • V sedačce z plastu je dítě připoutáno pásem, správně má mít nohy připevněné pásky, aby je nemohlo strčit do drátů, a zatímco vy se potíte, ono se vám dívá na záda a je vystaveno všem povětrnostním vlivům.
 • V přívěsu je také dítě připoutáno bezpečnostním pásem, ale v plátěné sedačce, v pololehu, což umožňuje nerušený spánek. Podle počasí můžete dítěti větrat, stínit, či použít pláštěnku proti dešti. 

 

5. Rizika a bezpečnost

 • V sedačce není v případě vašeho pádu dítě chráněno prakticky ničím. Tedy alespoň helmu by mělo mít. Není jednoduché si představit, co čeká Vaše dítě v případě nehody s dalším vozidlem.
 • V přívěsu je dítě chráněno speciální konstrukcí, která je testována i pro případ nárazu přívěsu do překážky. Pokud vy spadnete z kola, dítě možná tuto skutečnost ani nezaznamená, neboť přívěs je ke kolu připojen kloubovým mechanismem a většinou zůstane na kolech.

 

Přestávka

 • Sedačka - dítě je třeba při odstavení kola ihned ze sedačky vyjmout, aby nespadlo s kolem
 • Přívěs - opřete si kolo, kde je libo: Váš malý cestovatel může spát nebo si hrát ve svém vozíku dál

 

Praktičnost

 • Sedačka pojme jen jedno dítě a znemožní použití nosiče, takže kola jsou ověšena vaky a rodiče ruksaky.
 • Obě vaše děti se pohodlně vezou v přívěsu, za sedadlem je prostorný zavazadelník.

 

Montáž a demontáž

 • Prvotní instalace nebo přemístění sedačky na jiné kolo vyžaduje čas, zručnost a nářadí.
 • Připojení přívěsu na jiný bicykl trvá pár vteřin, žádné nářadí nepotřebujete.
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení