KAMENNÁ PRODEJNA : Čistovická 499/54, Praha 6 (Mapa Google)
Otevřeno po-pá 10:00-18:00, ve čt do 20:00. Telefon prodejna: 725 729 111.
Tel. servis 603 553 973, nebo 725 729 111, Servis ROCK SHOX jen 603 553 973.
Příjem zakázek do servisu prosím objednávejte lelefonicky předem.

Haibike 2017 : Elektrokolo až v důchodu ???

pořád mám v sobě takovou představu, že zájemce o elektrokolo musí splňovat nějakou tu podmínku, jako třeba důchodový věk, nějaké to kilo navíc, endoprotézu či koronární bypass. NE, NENÍ TOMU TAK...

Ačkoliv tito cyklisté stojí na prvním místě a na loňském představení kolekce elektrokol Haibike zaznělo, že sice průměrný věk uživatele elektrokol je kolem 54 let, ale  cílem je rozšířit elektrokola na celou populaci a to i na děti. Viz dětské elektrokolo na čtyřiadvacetipalcových kolech, tedy pro zhruba osmileté děti, co tomu říkáte?

Dětské elektrokolo od 8 let?

dětské elektrokolo Haibike

Dětské elektrokolo Haibike SDuro HardFour má omezovač nastaven na 15 km/h

A pak samozřejmě široká nabídka sportovních elektrokol včetně nejtěžších kalibrů, jako e-biky pro downhill. Zde se Haibike chlubí skutečností, že jezdec na DH stroji s pohonem Bosch CX se dostane na kopec po svých dříve, než lanovkou.

Rok 2017 jen potvrzuje nastoupený trend, jukněte na video od Yamahy.

Takhle si využití elektrokola představuje YAMAHA, jeden s leaderů mezi výrobci pohonných jednotek pro elektrokola. (v roce 2017 plánuje výrobu 4 000 000 elektropohonů)

Elektropohon na všech platformách

Již v roce 2016 Haibike pokrýval všechny platformy, tedy 27,5" 29" jak v kolech pevných, tak celoodpružených, elektrokola sjezdová, dětská, crossová, city a v neposlední řadě i FAT e-bike. Pro rok 2017 došlo jen k rozšíření nabídky o elektrokola na platformě 27,5 PLUS, tedy na pneumatikách širokých cca 3 palce, Yamaha představila výkonnější motor, displeje integrované do představce, silnější baterii 500 Wh,  Bosch zase nový řídící panel s integrovanými tlačítky, zde je pár fotek z předváděčky:

Haibike 2017 představení nové kolekce

 Červenec 2016 - představení nové kolekce Haibike, Winora a Sinus ve  Schweinfurtu

 Haibike 2017 je tady

Nový ovládací panel BOSCH s integrovanými tlačítky šetří místo na řídítkách například pro osvětlení, či řídítkovou brašnu. 

nový ovládací panel BOSC pro XDuro

 Celopéro na baterky Haibike XDuro FullSeven 7.0 se širokými plášti 

HaibikeSDuro 2017 fullSeven 7.0

 Scwalbe NobyNic 27,5 PLUS

pláště Schwalbe Noby Nic 27,5 PLUS

  Zvykejme si na nový rozměr 27,5x3,00"

27,5x3,00

V létě na sněžném elektrokole

V Německu je běžné v létě na cyklostezce na tomto sněžném elektrickém kole potkat mladíka, který podle oblečení míří za zábavou. A přesně o to výrobcům jde, rozšířit elektrokola na všechny věkové kategorie. Očekávám, že u nás k tomu s několikaletým spožděním dojde také.  

Haibike 2017 FATSIX

Označení pláště 26x4" je vlastně nesmysl, protože průměr kola v palcích by měl být měřený na obvodu pláště a i když je plášť na ráfku 559 mm, tak při "mohutnosti" 4" naměříme na obvodu palců 29. Výrobci se v označování plášťů v palcích tak dostali do pasti, ale nikomu to nevadí.  

pláště fat six 26x4,00

 SDuro 2017 FullNine v nových barvách a se zdvihem 100 mm

Haibike SDuro fullNine 2017

 Na kolech Haibike 2017 budou ve větší míře zastoupeny brzdy Magura (Magura je provázána se značkou Bosch)

Haibike 2017 magura

Haibike sram

Ryze sportovní komponenty SRAM EX1 a DT SWISS

Novinky od Yamahy 

Pohled na nový ovládací panel a display Yamaha. Display je přišroubován napevno a když odcházíte od kola, tak jej nemusíte sundávat. Když Vám kolo ukradnou, tak zloděj nebude muset shánět nový display, jako doposud, kdy bez displaye elektrokolo nešlo uvést do provozu.

Yamaha nový motor, ovládací panel a display

 

Za zmínku stojí tzv. rychlá elektrokola s asistencí do 45 km/h,

v Německu běžná věc, v Česku věc nezákonná. Od 1.1. 2016 údajně je možné provozovat rychlá elektrokola i v Česku, neboť prý platí unijní vyhláška a ta je nadřazená vyhláškám národním, ale skoro nikdo to neví a tzv rychlá elektrokola v Česku zatím nejdou zakoupit. V západních zemích je pořízení takového elektrokola podmíněno registrací, vlastnictvím řidičského oprávnění na malý motocykl, zaplacením povinného ručení a nemožností popužívat cyklostezky.

Haibike XDuro 2017

Rychlá elektrokola mají elektromotor Bosch Performance CX, na fotce vidíme některé části povinné výbavy, jako např zrcátko, osvětlení, boční odrazky na vidlici... 

haibike XDuro 2017 45 kmh

 ...držák registrační značky, samozřejmě i s LED osvětlením. 

elektrokolo 45 km h Haibike

Winora 2017

 Haibike, Winora a Sinus

Haibike je součástí skupiny Winora a tak přinášíme i několik fotek kol této značky: Jednoduchost střídmý design, baterie a motory integrované do rámu...

sinus 2017

  ... Sočástí skupiny Winora je i značka Sinus. 

sinus 2017 detail

 

sinus bosch active

 

Elektrokola Haibike v našem e-shopu

Vše, co Vás zajímá o elektrokolech

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení